Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klubowe mistrzostwa świata przełożone? Ważne słowa prezydenta FIFA

Gianni Infantino, prezydent FIFA, przyznał, że jest gotowy poprosić Chiny o przełożenie przyszłorocznych klubowych mistrzostw świata. W ten sposób chce zwolnić termin dla przełożonych we wtorek mistrzostw Europy i Copa America.

Gianni Infantino przyznał, że podczas środowego panelu z wiceprezesami FIFA zaproponuje rozmowę z chińskim rządem i przedstawicielami krajowej federacji. Celem rozmowy ma być możliwość przełożenia klubowych mistrzostw świata, które miały odbyć się latem 2021 roku. Gdyby udało się je przełożyć, stworzyłby się termin dla przeniesionych we wtorek mistrzostw Europy i Copa America.

Zobacz wideo Bereszyński zakażony, Boruc w kwarantannie, ujemny test Michniewicza

Przyszłoroczne klubowe mistrza świata miały być pierwszymi, w których udział wezmą 24 drużyny. Miały rozpocząć się 17 czerwca 2021 roku, ale termin ten zaczął kolidować z m.in. mistrzostwami Europy, który zgodnie z wtorkową decyzją UEFA, mają odbyć się w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku. Infantino ma zaproponować przełożenie ich na inny termin w 2021 roku, a jeśli nie będzie to możliwe, to na 2022 lub 2023 rok. 

Infantino przyznał także, że FIFA zamierza przekazać 10 milionów dolarów na rzecz WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) na walkę z koronawirusem na całym świecie. 

Więcej o: