PZPN wysłał powołania na najważniejszy mecz. Jest Kowalski i Adamiakowa

"Polski Związek Piłki Nożnej powołuje Polaków do pozostania w domu! Jako drużyna mamy do wygrania ważniejszy mecz" - czytamy na grafice opublikowanej na Twitterze przez Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN poprosił w ten sposób Polaków o pozostanie w domach. Mniejsze skupiska ludzi i ograniczona liczba kontaktów pomagają w walce z pandemią koronawirusa.

Koronawirus zatrzymał świat. Nie tylko ten sportowy. Pandemia śmiertelnie groźnego wirusa sparaliżowała codzienne życie we wszystkich krajach Europy i większości państw na całym świecie.

Zobacz wideo Co zrobi UEFA z Euro 2020? Co z ekstraklasą?

PZPN wysłał powołania na najważniejszy mecz. Jest Kowalski i Adamiakowa

Rządy wszystkich krajów robią wszystko, by zatrzymać rosnącą liczbę zarażonych osób. W tym celu apelują o pozostanie w domach i ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi. Apelują zresztą nie tylko rządy, ale ludzie ze świata sportu.

Teraz zrobił to prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który na Twitterze opublikował specjalną grafikę. "Polski Związek Piłki Nożnej powołuje Polaków do pozostania w domu! Jako drużyna mamy do wygrania ważniejszy mecz" - czytamy na grafice, na której widnieją najczęściej spotykane w Polsce nazwiska. A także nazwisko słynnej Adamiakowej, które towarzyszy piłkarskiej reprezentacji Polski od czasu Euro 2012 i powołań Franciszka Smudy. Wówczas selekcjoner kadry w jednym ze spotów reklamowych "powoływał" do drużyny Adamiaka i Adamiakową.

Więcej o: