Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Nieoficjalnie: Mistrzostwa Europy przesunięte! Pierwsza federacja potwierdziła nową datę

Trwa konferencja UEFA, na której decydują się losy europejskiej piłki w tym sezonie. Norweski Związek Piłki Nożnej poinformował, że UEFA zdecydowała się przełożyć mistrzostwa Europy na 2021 rok. Turniej odbędzie się w dniach 11 czerwca - 11 lipca.

Koronawirus sparaliżował rozgrywki krajowe i międzynarodowe w piłce nożnej. Nie wiadomo też, co dalej z EURO 2020, które miało ruszyć 12 czerwca. By ustalić te wszystkie szczegóły, UEFA zorganizowała we wtorek wideokonferencję z przedstawicielami klubów, lig i związków. Rozmowy trwają, ale są już pierwsze poważne przecieki.

Euro w przyszłym roku? Co z rozgrywkami klubowymi?

Według Tariqa Panji, dziennikarza New York Times, mistrzostwa Europy zostaną przesunięte na lato 2021. Rozgrywki ligowe zaś mają zostać dokończone w trakcie najbliższego lata. UEFA wyselekcjonuje dwie grupy pracowników, które będą pracować nad przygotowaniem odpowiedniego terminarza, a także nad wszelkimi aspektami finansowymi

Zobacz wideo Jak koronawirus paraliżuje świat sportu?

Panja dodał, że UEFA przekazała już tę propozycję szefom klubów i lig. Zgodę na zmiany muszą jeszcze wyrazić federacje krajowe. 

Z kolei Norweski Związek Piłki Nożnej napisał na Twitterze: UEFA zdecydowała, że mistrzostwa Europy zostaną przełożone na 2021 rok. Odbędą się one od 11 czerwca do 11 lipca przyszłego roku. 

Więcej o: