Koronawirus może storpedować odwołanie Manchesteru City. Koniec marzeń o LM?

Manchester City może mieć wyjątkowe kłopoty z powodu koronawirusa. Angielski klub może nie zdążyć odwołać się od decyzji UEFA o wykluczeniu go z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Koronawirus paraliżuje świat sportu. Odwołane zostały liczne wydarzenia, w Europie zawieszono rozgrywki krajowe i międzynarodowe w piłce nożnej. Pandemia może być szczególnie niekorzystna dla Manchesteru City. Aktualny wciąż mistrz Anglii został w lutym wykluczony na dwa lata z europejskich pucharów. Taką karę nałożyła na niego UEFA za naruszenie przepisów o finansowym fair play. 

Zobacz wideo Zobacz, jak koronawirus sparaliżował świat sportu:

Manchester City nie zdąży się odwołać?

Manchester nie zgadza się z tą decyzją i złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). Ten jednak może nie rozpatrzyć sprawy do rozpoczęcia kolejnego sezonu z powodu koronawirusa. Prace trybunału zostały sparaliżowane w najbliższych tygodniach. 

Jak informuje portal Goal.com, CAS nie przeprowadzi żadnego osobistego przesłuchania przed 1 maja. Arbitrzy mogą korzystać z wideokonferencji, ale zależy to od złożoności danej sprawy. Na ten moment do 18 maja CAS ma zaplanowane 16 spraw, a wśród nich nie ma odwołania złożonego przez Manchester

Więcej o: