Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierwsze przecieki z wideokonferencji UEFA! Telegraph: Duże ryzyko anulowania sezonu

UEFA chce, aby wszystkie rozgrywki ligowe w Europie zostały zakończone do 30 czerwca. Jeśli nie uda się tego zrobić, będzie istniało duże ryzyko anulowania sezonu - informuje portal telegraph.co.uk.

Zdaniem portalu telegraph.co.uk, UEFA we wtorek - po zapowiadanej kilka dni temu wideokonferencji władz federacji z przedstawicielami krajów członkowskich - poinformuje o planie dokończenia rozgrywek ligowych. Według serwisu internetowego brytyjskiego dziennika, wszystkie ligi miałyby dokończyć sezony do 30 czerwca.

UEFA ma plan na dokończenie sezonów. Ryzyko ich anulowania jest jednak spore

Plan UEFY obejmuje nie tylko europejskie rozgrywki ligowe, ale także Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Na razie nie wiadomo, w jakiej formie miałaby zostać dokończona faza pucharowa. Wiadomo jednak, że zwycięzcę obydwu turniejów poznalibyśmy do końca czerwca. To wszystko oznacza też, że już na pewno w pierwotnym terminie nie odbędzie się Euro 2020.

Matt Law z "The Telegraph" podkreśla jednak, że plan UEFA obarczony jest sporym ryzykiem. Jeśli sezonów ligowych nie uda się dokończyć do końca czerwca, prawdopodobnie zostaną one anulowane.

Zobacz wideo PZPN dotarł do dwóch ważnych uchwał!