Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA wybierze zastępczego gospodarza Euro 2020? Jest chętny kraj

Na wtorkowej, specjalnej wideokonferencji UEFA ma zaproponować przełożenie EURO 2020. Tymczasem Rosja zaoferowała swoją pomoc jako zastępczy gospodarz mistrzostw Europy.

We wtorek odbędzie się specjalna wideokonferencja, podczas której przedstawiciele UEFA dyskutować będą z szefami krajowych federacji i lig na temat przyszłości futbolu w obliczu pandemii koronawirusa. Z powodu zagrożenia zawieszono w Europie wszystkie rozgrywki krajowe i międzynarodowe. Nie wiadomo, co z EURO 2020, które miało ruszyć 12 czerwca. 

Zobacz wideo

Rosjanie oferują pomoc! Jak zareaguje UEFA?

Z nieoficjalnych przecieków dowiadujemy się, że UEFA zaproponuje przełożenie mistrzostw Europy. Tymczasem jak informuje portal spiegel.de, Rosja zaoferowała swoją pomoc jako zastępczy gospodarz EURO 2020. Kraj ten organizował dwa lata temu ostatnie mistrzostwa świata, a Sankt Petersburg jest jednym z 12 miast-gospodarzy najbliższego EURO. - Jesteśmy gotowi - powiedział Aleksiej Sorokin, szef komitetu organizacyjnego EURO 2020 w Sankt Petersburgu. Dodał, że wpierw trzeba byłoby omówić format rozgrywek.

W Rosji naliczono dotychczas mniej przypadków zakażenia koronawirusem (93 zakażonych) niż w zachodniej Europie. Rozgrywki ligowe w tym kraju nie są zawieszone, a w niedzielę w ostatniej kolejce Premjer Ligi bohaterem spotkania FK Rostów - Lokomotiw (1:3) był Grzegorz Krychowiak. 

Więcej o:
Komentarze (18)
UEFA wybierze zastępczego gospodarza Euro 2020? Jest chętny kraj
Zaloguj się
 • donbalon

  Oceniono 6 razy 4

  Naprawdę ma teraz ktoś ochotę na rozważania o tej bandzie przepłaconych cyrkowców? Może wreszcie świat dojdzie do wniosku, że trzeba pewne rzeczy przewartościować i pieniądze nie powinny płynąć do branży cyrkowej, tylko do ludzi, dzięki którym żyjemy. Pozdro.

 • mohamedalibaba

  Oceniono 3 razy 3

  Rosja bagatelizuje sprawę a te 90 osób to ściema, oni nie mają testów więc nawet nie są w stanie zliczyć przypadków, tam może być tyle chorych co we Włoszech a takich danych nikt nie ujawnii. Rządy w Europie dobrze o tym wiedzą i nie wyobrażam sobie jechać do Rosji na euro , do kraju gdzie w czasie pandemii wszystko funkcjonuje normalnie

 • boromir195419

  Oceniono 1 raz 1

  Szpanują . TO SIĘ PRZETOCZY PRZEZ WSZYSTKIE KRAJE . Ś przez Rosję i Turcję .. też Póki co wkrótce najbezpieczniej wkrótce w Chinach tam nowych zachorowań jest teraz najmniej procentowo . Zdobyli doświDCZENIE W WALCE z skurczybykiem/ wirusem i są efekty . Ja zabijam wirusa zaraz po powrobie do domu bo ''licno nie śpi'' .A konkretnie ... nalewka na spirytusie jest bardzo skuteczna i nic mnie nie łapie.

 • walsmet

  Oceniono 1 raz 1

  Jednak to tych zakutych łbów nic nie dociera, zachowują się jakby nic się poważnego na świecie nie wydarzyło. Czas się skończył. Trzeba pomyśleć nad nowym otwarciem, bezpiecznym otwarciem za kilka lat.

 • tambourine_woman

  Oceniono 1 raz 1

  Hmmm, weszłam na kilka rosyjskich serwisów informacyjnych i nie mogę się nigdzie doszukać informacji, ilu u nich jest zarażonych... A są standardowe, jak i u nas, teksty o ludziach, którzy uciekli ze szpitala, ile procent rosyjskich firm pozwoliło pracownikom pracować z domu (tylko 16%) itd. Prawdopodobnie już po prostu nikt nie liczy. A może i nie testuje ;).

 • xynat

  Oceniono 2 razy 0

  Kosz zorganizowania tych igrzysk to kilka miliardów euro. Ile można by za to kupić respiratorów, maseczek a co ważne wyposażyć instytutów badawczych poszukujących leków na tego i inne wirusy? Myślę, że matka natura pokazuje nam co w życiu jest tak naprawdę ważne. I że nadszedł czas aby w porcie powrócić do amatorskiego, rekreacyjnego "ruszenia dupy" zamiast pompować góry pieniędzy w grupkę sportowców. Pytanie za 100 punktów: kto zarabia więcej - piłkarz kopiący skórzanego flaka czy naukowiec szukający leku na koronawirusa? I drugie nie mniej ważne pytanie - który z nich tak naprawdę wykonuje bardziej pożyteczną pracę?

 • borow4

  Oceniono 2 razy 0

  Rosja planuje szerzenie wirusa na cala Europe i swiat
  kiedys chciala szerzy komunizm ale sie nie udalo
  to moze sie uda z wirusem

 • b_fett

  0

  szuje...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX