Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA wybierze zastępczego gospodarza Euro 2020? Jest chętny kraj

Na wtorkowej, specjalnej wideokonferencji UEFA ma zaproponować przełożenie EURO 2020. Tymczasem Rosja zaoferowała swoją pomoc jako zastępczy gospodarz mistrzostw Europy.

We wtorek odbędzie się specjalna wideokonferencja, podczas której przedstawiciele UEFA dyskutować będą z szefami krajowych federacji i lig na temat przyszłości futbolu w obliczu pandemii koronawirusa. Z powodu zagrożenia zawieszono w Europie wszystkie rozgrywki krajowe i międzynarodowe. Nie wiadomo, co z EURO 2020, które miało ruszyć 12 czerwca. 

Zobacz wideo

Rosjanie oferują pomoc! Jak zareaguje UEFA?

Z nieoficjalnych przecieków dowiadujemy się, że UEFA zaproponuje przełożenie mistrzostw Europy. Tymczasem jak informuje portal spiegel.de, Rosja zaoferowała swoją pomoc jako zastępczy gospodarz EURO 2020. Kraj ten organizował dwa lata temu ostatnie mistrzostwa świata, a Sankt Petersburg jest jednym z 12 miast-gospodarzy najbliższego EURO. - Jesteśmy gotowi - powiedział Aleksiej Sorokin, szef komitetu organizacyjnego EURO 2020 w Sankt Petersburgu. Dodał, że wpierw trzeba byłoby omówić format rozgrywek.

W Rosji naliczono dotychczas mniej przypadków zakażenia koronawirusem (93 zakażonych) niż w zachodniej Europie. Rozgrywki ligowe w tym kraju nie są zawieszone, a w niedzielę w ostatniej kolejce Premjer Ligi bohaterem spotkania FK Rostów - Lokomotiw (1:3) był Grzegorz Krychowiak.