Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: UEFA zażąda odszkodowania od klubów za odroczenie Euro 2020

UEFA zażąda odszkodowania w wysokości około 275 milionów funtów od klubów i lig, którymi zarządza. Na tyle wyceniła bowiem skutki odroczenia mistrzostw Europy, które w tym roku najprawdopodobniej się nie odbędą - donosi The Athletic.

UEFA szacuje, że tyle będzie kosztować przełożenie mistrzostw Europy o kolejny rok. O swoich wyliczeniach zamierza poinformować kluby podczas nadzwyczajnej telekonferencji, którą zaplanowała na wtorek. Wiadomo, że dla klubów i lig priorytetem będzie dokończenie obecnego sezonu, a nie dążenie do tego, by uznać go za nieważny, bo to może doprowadzić do wielu sporów prawnych.

Dlatego pomimo szalejącej pandemii koronawirusa większość europejskich lig i klubów ma nadzieję, że obecne rozgrywki uda się wznowić i zakończyć je w maju lub w czerwcu. A jeśli nie wtedy, to może w lipcu albo później, ale to już będzie rodzić kolejne problemy. Spowoduje choćby komplikacje wokół umów piłkarzy, które wygasają 30 czerwca.

Wydłużenie obecnego sezonu wyklucza jednak rozegranie mistrzostw Europy, które miały rozpocząć się 12 czerwca, a zakończyć 12 lipca finałem na Wembley. Jeśli turniej zostanie przesunięty o rok - a wszystko na to wskazuje - UEFA utworzy grupę roboczą, do której zaprosi przedstawicieli lig europejskich (EL) i klubów (ECA) w celu opracowania nowego harmonogramu, by dokończyć obecny sezon.

Zobacz wideo

UEFA musi to jeszcze przedyskutować z FIFA

Jeszcze tydzień temu UEFA zapewniała, że nie planuje przekładać Euro 2020, które miało odbyć się w 12 krajach. Ale sytuacja jest dynamiczna i kryzysowa. W piątek federacja podjęła decyzję o przełożeniu wszystkich meczów, które w przyszłym tygodniu miały zostać rozegrane w europejskich pucharach.

L’Équipe kilka dni temu informował, że przełożenie Euro 2020 ma przede wszystkim związek z tym, by tegoroczną Ligę Mistrzów i Ligę Europy udało się doprowadzić do końca. Tylko że to może okazać się bardzo kosztowne. Dla samych klubów i lig, bo UEFA - jak donosi The Athletic - za przedłużenie obecnego sezonu zażąda odszkodowania w wysokości około 275 milionów funtów.

Francuski dziennik dodaje, że pojawia się jeszcze jeden problem, bo zmiana terminu ME musi zostać przedyskutowana z FIFA, która latem 2021 roku ma w planach rozegranie Klubowych Mistrzostw Świata. Telekonferencja UEFA ze stowarzyszeniami klubów i piłkarzy we wtorek o 10. Trzy godziny później kolejna - z przedstawicielami narodowych związków piłkarskich, które są zrzeszone w europejskiej federacji.

Więcej o:
Komentarze (101)
UEFA zażąda odszkodowania od klubów za odroczenie Euro 2020
Zaloguj się
 • rob.eko1

  Oceniono 46 razy 38

  Jak przykro patrzeć jak ludzie byli do taj pory ogłupiani... Niewiarygodne, ale można żyć bez piłki i żaden świat się nie zawali... W obliczu braku kasy , wszyscy pokazują swoje oblicze. Nikomu nie życzę źle ale absurdalne pieniądz które zarabiali piłkarze były nieadekwtne zupełnie do tego co robią. Bo co oni robili pożytecznego. I teraz każdy ledwo zipie ale kasa jest najważniejsza.... Nikt im tego nie da gdyż wszystko się wkrótce przewartościuje i żałosne gwiazdy będą płakały, że nie mają za co żyć...

 • andrzej.duxa

  Oceniono 34 razy 32

  czy ta pazerno-mafijna organizacja z ch....się na łby pozamieniala? niech swoje roszczenia skierują do Zeusa, Peruna albo Jahwe

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 31 razy 29

  UEFA, od wirusa zarządaj odszkodowania ty pazerno organizacjo.
  Wirus Wam na pewno zapłaci tylko musicie z nim poważnie porozmawiać.

 • piotrus009

  Oceniono 27 razy 21

  Jak tak dalej pojdzie to ligi sie wypną na UEFA i FIFA i sobie zrobia wlasna organizacje

 • astachanowicz

  Oceniono 22 razy 18

  Kopiecie grób zawodowej piłce, towarzysze z UEFA. "Fair play", "Stop to rasism", a teraz okazuje się, że wszystko macie w d... poza kasą. Bawcie się sami...

 • emsi2020

  Oceniono 16 razy 16

  Działaczom piłkarskim, jak zwykle, tylko piłka w głowie... Może sfinansowaliby trochę środków medycznych, zamiast dbać o swoje gaże, wynoszące po kilkaset tysięcy euro miesięcznie na głowę?

 • farcry3

  Oceniono 10 razy 10

  Piłka nozna mi sie kojarzy z kibolami. gangami, szalikowcami, uefa i fifa, reklamami parówek , szamponów i podpasek, praniem brudnej kasy...ze sportem wcale. Więcej czystego sportu jest na boisku szkolnym. Pieniądze i ci mafiozi ufa/fifa zniszczyli piłkę. Jak padła decyzja o organizowaniu Mundialu u arabów, którzy jak wiadomo mająi super klimat do gry i duże tradycje piłkarskie (:-))) ) to wiedziałem, że to koniec. Mundial okupiony jest smiercia wielu robotników ( szczególnie z Bangladeszu i Pakistanu). Nie należy go ani oglądać ani brać w nim udział.

 • kwantax

  Oceniono 12 razy 10

  poUEFAiło ich.

  Pokazują pa.ta.fi.any z uefy, że liczy się dla nich tylko biznes i kasa.

  Na miejscu klubów założyłbym nowy europejski związek piłkarski. A coi durnie zostaliby sami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX