Prezes włoskiej federacji piłkarskiej wpadł na nowy pomysł, co zrobić z obecnym sezonem

Obecne rozgrywki Serie A mogą zostać rozbite na dwa sezony - oświadczył Gabriele Gravina, prezes włoskiej federacji piłkarskiej, którego cytuje "The Guardian".

Włochy zmagają się z pandemią koronawirusa. W tym momencie to najbardziej dotknięty kraj w Europie, który notuje największy przyrost zachorowań. Wszystkie wydarzenia sportowe w kraju oczywiście zostały zawieszone. Na razie do 3 kwietnia, ale jest mało prawdopodobne, by do tego czasu kryzys związany z pandemią został zażegnany.

Zobacz wideo

Co dalej z Serie A? Scenariuszy jest kilka

Dlatego włoska federacja piłkarska (FIGC) rozważa różne scenariusze: dokończenie rozgrywek w formie play-off, uznanie obecnej kolejności w tabeli za końcową, niewyłonienie w ogóle mistrza kraju albo wyłonienie go dopiero w przyszłym roku. - Nie jest wykluczone, że obecne rozgrywki da się rozłożyć na dwa sezony. Jest jednak jeszcze za wcześnie na ostateczne deklaracje - powiedział w radiu Rai prezes federacji Gabriele Gravina, którego cytuje "The Guardian".

We Włoszech do rozegrania pozostało 12 kolejek, choć aż osiem drużyn - Inter, Atalanata, Hellas, Parma, Sassuolo, Cagliari, Torino, Sampdoria - ma do rozegrania o jeden mecz więcej. Liderem jest Juventus, który ma punkt przewagi nad Lazio.

"Odroczenie Euro jest dobrym pomysłem"

Gravina w Rai zapewnił również, że podczas wtorkowej telekonferencji UEFA będzie za tym, by mistrzostwa Europy, które miały rozpocząć się 12 czerwca, zostały przełożone na inny termin. - Odroczenie Euro jest dobrym pomysłem, który należy zrealizować. Dlatego będziemy apelować do UEFA oraz wszystkich federacji o odpowiedzialność, aby nie narażać zdrowia piłkarzy oraz kibiców - przyznał Gravina.

Więcej o: