Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Listkiewicz o nowej dacie Euro 2020. "Wiem od mojego aktualnego pracodawcy"

Michał Listkiewicz w rozmowie z "Onetem" wspomina, że nie widzi szans na rozpoczęcie Mistrzostw Europy w 2020 roku. Były prezes PZPN, obserwator UEFA i obecnie szef sędziów ormiańskiej federacji piłkarskiej uważa, że "musiałby się wydarzyć cud, by mistrzostwa Europy odbyły się w czerwcu i lipcu tego roku".

Pełna rozmowa z Michałem Listkiewiczem ma się ukazać we wtorek. Tego samego dnia przeprowadzona zostanie wideokonferencja UEFA, podczas której federacje piłkarskie zdecydują co dalej z Euro 2020, o czym na Sport.pl pisał Konrad Ferszter. Michał Listkiewicz uważa jednak, że do startu mistrzostw Europy w tym roku nie dojdzie. 

>>"Euro 2020 to przepis na film katastroficzny. Może być grubo" [SEKCJA PIŁKARSKA #37]">>

Zobacz wideo

Euro 2020 zostanie przeniesione z powodu koronawirusa

- Mam informacje z paru krajów, że Euro będzie przesunięte na przyszły rok. We wtorek odbędzie się telekonferencja UEFA ze wszystkimi przedstawicielami i wiem od mojego aktualnego pracodawcy, że szykowane jest przełożenie turnieju na 2021 rok - powiedział w rozmowie z "Onetem" Michał Listkiewicz. 

Nieoficjalnie zaproponowano dwa terminy przeniesienia Euro 2020. Pierwszy termin to jesień 2020 roku, rozgrywki trwałyby od 23 listopada do 23 grudnia. Drugi pomysł to rok 2021. Mistrzostwa Europy odbyłyby się w wakacje. Decyzję o konkretnym terminie UEFA zostaną przedyskutowane we wtorek. Na razie nie wiadomo, czy tego samego dnia o decyzji federacji dowiedzą się kibice.