Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

21-letni hiszpański trener zmarł z powodu koronawirusa. Chorował na nowotwór

Francisco Garcia, trener Atletico Portada Alta, zmarł z powodu koronawirusa. 21-latek był w grupie szczególnego ryzyka, bo chorował na nowotwór.

Francisco Garcia trenował dzieci w klubie Atletico Portada Alta w hiszpańskiej prowincji Malaga. Jak informuje "Marca", 21-latek zmarł w niedzielę po południu. Kilka dni wcześniej uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Należał do grupy ryzyka, bo był pacjentem onkologicznym. To siódma ofiara pandemii w Andaluzji. 

Zobacz wideo Koronawirus sparaliżował świat sportu:

Z powodu koronawirusa zmarł trener hiszpańskiego klubu 

Prezes Atletico Jose Bueno przyznał, że wszyscy w klubie są głęboko poruszeni tą tragedią. - Francisco kochał dzieci, tak jakby były jego własne - powiedział Bueno. 21-latek pracował w Atletico od czterech lat.  

Klub przekazał rodzinie trenera kondolencje. - Chcemy wyrazić nasze najgłębsze kondolencje rodzinie i przyjaciołom naszego trenera Francisco Garcii, który zmarł w niedzielę. Co my zrobimy bez ciebie, Francis? Jak będziemy kontynuować pracę? Nigdy cię nie zapomnimy. Spoczywaj w pokoju - napisano. 

Malaga również zareagowała na śmierć trenera Atletico. - Chcemy przekazać nasze najgłębsze kondolencje z powodu śmierci trenera Francisco Garcii jego rodzinie i przyjaciołom. Razem musimy zatrzymać koronawirusa - napisano.