Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Daniele Rugani na kwarantannie jak w więzieniu. "Tam przynajmniej jest godzina spacerniaka"

Daniele Rugani już od kilku dni przechodzi kwarantannę spowodowaną zakażeniem koronawirusem. 25-letni obrońca był jednym z pierwszych zawodników Serie A, u których wykryto wirusa. Po krótkim okresie izolacji skomentował, jak wygląda powrót do pełni zdrowia.

Gdy wykryto u Daniele Ruganiego koronawirusa, Juventus Turyn momentalnie postanowił działać w tej sprawie. Piłkarza odizolowano, sprawdzono wszystkich zawodników i pracowników, którzy mieli z nim kontakt, a ośrodek treningowy zdezynfekowano. Włoski dziennik "Tuttosport" poinformował, co obrońca sądzi o izolacji.

>>Serie A. Juventus - Inter. Skrót [ELEVEN SPORTS]>>

Zobacz wideo

Daniele Rugani  o kwarantannie spowodowanej koronawirusem. "To gorsze niż więzienie" 

- Jest gorzej niż w więzieniu, bo tam przynajmniej jest godzina na spacerniaku - komentuje Daniele Rugani. Piłkarz Juventusu od momentu wykrycia u niego koronawirusa został odizolowany od wszystkich innych osób. Nie ma kontaktu z dziewczyną, ani rodziną. Komunikuje się tylko za pomocą urządzeń elektronicznych i mediów społecznościowych. Posiłki zawodnika są dostarczane pod drzwi i tam zostawiane. Ruganiemu pozwalają jedynie otwierać okna i nacieszyć się kilkoma wdechami świeżego powietrza. 

Wcześniej piłkarz na swoim Facebooku skierował podziękowania dla lekarzy i pielęgniarek, którzy zajmują się chorymi w szpitalach. "Zachęcam wszystkich do przestrzegania zasad, bo ten wirus nie rozróżnia! Zróbmy to dla siebie, dla naszych bliskich i dla tych, którzy nas otaczają" - napisał Daniele Rugani, zaznaczając, że sam czuje się dobrze.

Wstępnie kwarantanna piłkarza została zaplanowana na dwa tygodnie. Pozytywem dla piłkarza jest to, że przechodzi zakażenie bezobjawowo. Gdyby zdrowie Ruganiego uległo pogorszeniu, okres izolacji zostanie przedłużone. Po zakończeniu trwającej obecnie kwarantanny piłkarz zostanie uznany za zdrowego - o ile potwierdzą to trzy testy. Wynik wszystkich musi być negatywny.