Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze wyszli w maskach na mecz ligowy. "To nasza wspólna walka"

Nie wszystkie ligi piłkarskie zostały zawieszone z powodu koronawirusa. Dalej grają m.in. w Brazylii. Piłkarze zespołu Gremio Porto Alegre w proteście wyszli na boisko w maskach na twarzy.

Koronawirus paraliżuje sport na świecie. Odwoływane są kolejne rozgrywki, wydarzenia. Nie grają m.in. najlepsze ligi piłkarskie w Europie. Rozgrywki nie zostały zawieszone m.in. w Brazylii, przeciwko czemu protestują tamtejsi piłkarze. 

Zobacz wideo Zobacz, jak koronawirus paraliżuje świat sportu:

Piłkarze protestują w Brazylii

Zawodnicy Gremio Porto Alegre wyszli na niedzielny mecz z Sao Luiz (3:2) w maskach na twarzy. W ten sposób chcieli pokazać, że są przeciwni rozgrywaniu spotkań w obecnej sytuacji. Domagają się, by sezon został przerwany. Samo odbywanie się meczów bez udziału publiczności ich zdaniem nie wystarcza. Piłkarze w maskach ustawili się do grupowego zdjęcia, a podczas spotkania zdjęli je. 

- Wspieramy protest piłkarzy, którzy chcą przerwania rozgrywek ligowych - powiedział brazylijskiej stacji UOL dyrektor Gremio, Paulo Luz. Z kolei trener Flamengo zaapelował do władz ligi o zawieszenie gry, wskazując, że "zawodnicy nie mają nadludzkich umiejętności i także są narażeni na koronawirusa". Protestowali także gracze Botafogo, którzy wyszli na mecz z transparentem: "Koronawirus: uwaga! To nasza wspólna walka."

Więcej o: