Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polski piłkarz o dramatycznej sytuacji we Włoszech. "Wojskowe samoloty przenoszą pacjentów na Sycylię"

Dramatyczna sytuacja we Włoszech. Jak poinformował polski piłkarz Tomasz Kupisz, zakażeni koronawirusem są przewożeni wojskowymi samolotami z północy kraju na Sycylię.

Do niedzieli we Włoszech było już prawie 25 tys. zakażonych koronawirusem. Ponad 1800 osób zmarło. W Europie w żadnym kraju nie ma obecnie trudniejszej sytuacji. Jak poinformował w niedzielę na Twitterze polski piłkarz Tomasz Kupisz, chorzy z północy Włoch ze względu na brak miejsc w szpitalach transportowani są w inne regiony. - Sytuacja jest na tyle poważna, że wojskowymi samolotami przenoszą pacjentów na Sycylię - napisał Kupisz, który obecnie jest zawodnikiem klubu z Serie B Trapani Calcio.

Zobacz wideo Jak koronawirus sparaliżował sport?

Apel Kupisza do Polaków

30-latek kilka dni temu apelował do Polaków, by nie lekceważyli zaleceń kierowanych przez nasze władze. - Mówienie, że problem nie dotyczy mnie czy ciebie, bo jesteśmy przed sześćdziesiątką, to zwykły idiotyzm. Ludzie, obudźmy się! Każdy jest odpowiedzialny za to, co się dzieje. Nie popełniajmy błędu Italii - dodał.

Kupisz gra we Włoszech od siedmiu lat. Zanim dołączył do Trapani, klubu z Sycylii, był zawodnikiem m.in.: Chievo Werony, Ceseny i Brescii Calcio. 

Więcej o: