Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Brytyjski lekarz zaatakował włoski naród. Ciro Immobile mu odpowiada: Pier*** się!

Ciro Immobile, napastnik Lazio, zaatakował doktora Christiana Jessena, po tym jak Brytyjczyk wypowiedział się bardzo niepochlebnie o Włochach, którzy według niego traktują kwarantannę z powodu epidemii koronawirusa jako czas do urządzania sobie odpoczynku, a nie pracy.

Włochy są jednym z najbardziej dotkniętych krajów z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. W całym kraju odnotowano już 6,2 tys. zakażeń i 193 osoby zmarły (stan na 15.03).

Zobacz wideo Koronawirus zatrzymał świat sportu. Jakie wydarzenia odwołano?

Skandaliczny komentarz brytyjskiego lekarza o Włochach i koronawirusie

Znany lekarz, Christian Jessen, w rozmowie z radiem publicznym (Fubar Radio) w Wielkiej Brytanii postanowił w kontrowersyjny sposób skomentować zachowanie Włochów w obliczu pandemii koronawirusa. Zdaniem Brytyjczyka, mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego, zamiast poważnie traktować zagrożenie i przestrzegać zasad bezpieczeństwa związanych z kwarantanną, wykorzystują ten czas do relaksu.

- Być może to będzie to trochę rasistowskie, co teraz powiem, ale musisz przeprosić. Nie uważasz, że to wymówka? Włosi, zwłaszcza ci starsi mają pretekst. Teraz, na czas epidemii koronawirusa muszą wszystko zamknąć, przestać na chwilę pracować i mogą mieć długi odpoczynek. Myślę, że epidemia dłużej przetrwała w prasie niż w rzeczywistości - powiedział Jessen.

Na komentarz Jessena postanowił odpowiedzieć Ciro Immobile, lider strzelców Serie A (27 goli). Włoski napastnik Lazio nie zostawił suchej nitki na wypowiedzi brytyjskiego lekarza, w poście, który opublikował na swoim Instagramie.

- Idź, powiedz to krewnym ludzi, którzy zmarli lub walczą o życie w szpitalu. Cholera. Mówię ci to z głębi serca: Pier..l się - napisał Immobile.

Więcej o:
Komentarze (33)
Brytyjski lekarz zaatakował włoski naród. Ciro Immobile mu odpowiada: Pier*** się!
Zaloguj się
 • katani12

  Oceniono 14 razy 12

  W całym kraju odnotowano już 6,2 tys. zakażeń i 193 osoby zmarły (stan na 15.03). Chyba wam się z Hiszpanią pomyliło.

 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 9 razy 9

  Republika Irlandii wprowadzi dziś całkowitą blokadę kraju, lock down, z efektem od wtorku. Chcą odgrodzić się od debilnych Brytyjczyków, co nie będzie łatwe, ze względu na umowną granicę z Irlandią Północną.

 • student_zebrak

  Oceniono 12 razy 8

  pomijajac wirusy, wolalbym zycie spedzic w Italii wsrod niefrasobliwych makaroniarzy , niz na Wyspach wsrod bezwzglednych Pomow.
  Zobaczymy, jak sie Johnsonowi eksperyment na ludziach uda?

 • pardonsik

  Oceniono 5 razy 5

  Szanowny redaktorze we Włoszech zmarło 1809 osób a te 193 tylko wczoraj 15/03 ... no ale temat niepoważny to można babole publikować - tępaku .

 • tubthumper

  Oceniono 13 razy 5

  super news. a wymiana poglądów - jak przy wolskim stole niedzielnym przy wódeczce. po ch.. o tym w ogóle pisać.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 6 razy 4

  "Brytyjski lekarz zaatakował włoski naród."

  Taki tytuł na Czerskiej?
  "No border, no wall, no nation at all" już nie obowiązuje?

  "- Być może to będzie to trochę rasistowskie, co teraz powiem, ale musisz przeprosić"

  To błąd w tłumaczeniu, czy kolejnemu się popierdzieliło znacznie słów i pomylił rasizm z ksenofobią.

 • ernst-lemingway

  Oceniono 16 razy 4

  Uhu, zabolało czyjeś krajowe ego po słowach krytyki: dalej panie piłkasz, z liścia mu i z kopa! Co sie będzie konował wymądrzał, zwłaszcza że w jego własnym kraju postanowiono przećwiczyć koronawirusa na społeczeństwie; czyli też wariant włoski.
  Epidemia jest ciekawym sprawdzianem pewnych niewygodnych faktów: Włosi są niefrasobliwi, lekkomyślni i w pewnym sensie "mądrzy po szkodzie" zaś angielskie elity właśnie pokazują gdzie mają własne społeczeństwo: nie cofają się przed iście nazistowskim eksperymentem w przyzwoleniu na masowe zarażanie ludzi. I co? I nic.

 • peterjk

  Oceniono 7 razy 3

  brytyjski lekarz powinien sie zając własnym krajem i jego podejściem, a tak naprawde brakiem jakiegokolwiek podejścia przez UK.

 • paseo

  Oceniono 3 razy 3

  Lekarz ma racje !
  Gdy ogloszono zamkniecie polnocy.Wlosi rzucili sie do pociagow i wygladalo to jak w PRL.Wchodzili przez okna,podsadzali jedni dugich,zajeli kible i kazde wolne miejsce,zeby zdazyc uciec na poludnie.
  A ci na miejscu,wciaz jeszcze normalnie chodzili do knajp,balowali i wloczyli sie tlumnie nocami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX