Brytyjski lekarz zaatakował włoski naród. Ciro Immobile mu odpowiada: Pier*** się!

Ciro Immobile, napastnik Lazio, zaatakował doktora Christiana Jessena, po tym jak Brytyjczyk wypowiedział się bardzo niepochlebnie o Włochach, którzy według niego traktują kwarantannę z powodu epidemii koronawirusa jako czas do urządzania sobie odpoczynku, a nie pracy.

Włochy są jednym z najbardziej dotkniętych krajów z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. W całym kraju odnotowano już 6,2 tys. zakażeń i 193 osoby zmarły (stan na 15.03).

Zobacz wideo Koronawirus zatrzymał świat sportu. Jakie wydarzenia odwołano?

Skandaliczny komentarz brytyjskiego lekarza o Włochach i koronawirusie

Znany lekarz, Christian Jessen, w rozmowie z radiem publicznym (Fubar Radio) w Wielkiej Brytanii postanowił w kontrowersyjny sposób skomentować zachowanie Włochów w obliczu pandemii koronawirusa. Zdaniem Brytyjczyka, mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego, zamiast poważnie traktować zagrożenie i przestrzegać zasad bezpieczeństwa związanych z kwarantanną, wykorzystują ten czas do relaksu.

- Być może to będzie to trochę rasistowskie, co teraz powiem, ale musisz przeprosić. Nie uważasz, że to wymówka? Włosi, zwłaszcza ci starsi mają pretekst. Teraz, na czas epidemii koronawirusa muszą wszystko zamknąć, przestać na chwilę pracować i mogą mieć długi odpoczynek. Myślę, że epidemia dłużej przetrwała w prasie niż w rzeczywistości - powiedział Jessen.

Na komentarz Jessena postanowił odpowiedzieć Ciro Immobile, lider strzelców Serie A (27 goli). Włoski napastnik Lazio nie zostawił suchej nitki na wypowiedzi brytyjskiego lekarza, w poście, który opublikował na swoim Instagramie.

- Idź, powiedz to krewnym ludzi, którzy zmarli lub walczą o życie w szpitalu. Cholera. Mówię ci to z głębi serca: Pier..l się - napisał Immobile.

Więcej o: