Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sekretarz generalny PZPN: Mecze reprezentacji się nie odbędą. Euro zostanie przeniesione

Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, był gościem magazynu "Liga+ Extra". Przyznał w nim, że jego zdaniem marcowe mecze reprezentacji nie mogą się odbyć, a Euro 2020 zostanie przeniesione na inny termin.

Reprezentacja Polski planowała w marcu rozegrać dwa mecze towarzyskie - z Ukrainą i Finlandią. Z powodu koronawirusa w Polsce wprowadzono jednak ograniczenie w ruchu lotniczym, a także nakaz 14-dniowej kwarantanny dla każdego, kto przekroczy granicę. Z tego powodu wydaje się, że niemożliwe jest rozegranie tych spotkań.

Zobacz wideo

Brak możliwości rozegrania spotkań towarzyskich podkreślił na antenie CANAL+Sport Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN. - Mecze reprezentacyjne zaplanowane na marzec nie odbędą się. Tak wskazują decyzje władz państwowych i FIFA. Mamy ograniczony ruch lotniczy, a także kwarantannę dla wszystkich osób przekraczających granicę - podkreślił w magazynie "Liga+ Extra".

We wtorek odbędzie się wideokonferencja UEFA, podczas której może zostać podjęta decyzja o przeniesieniu mistrzostw Europy na inny termin. - Mowa będzie o rozgrywkach krajowych, a także reprezentacyjnych i pucharowych. Mistrzostwa Europy na 99 proc. się nie odbędą. Dyskusja toczyć się będzie przede wszystkim jednak o tym, jak dokończyć rozgrywki krajowe - dodał Sawicki.

Więcej o: