Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zostały tylko dwa warianty zakończenia sezonu La Ligi. Jeden skrajnie pesymistyczny

Pandemia koronowirusa rozprzestrzeniająca się w błyskawicznym tempie w całej Europie, sprawiła, że Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) bierze pod uwagę tylko dwa warianty zakończenia ligowego sezonu 2019/20. Jeden jest optymistyczny, a drugi skrajnie pesymistyczny. W niedzielnym programie "El Partidazo" w radiu Cadena Cope, prezydent związku, Luis Rubiales, zdradził szczegóły, o których informuje portal mundodeportivo.com.

W czwartek rozgrywki Primera Division zostały zawieszone na dwa tygodnie. Decyzję o wstrzymaniu rozgrywek podjęły władze La Liga i przedstawiciele związku hiszpańskich piłkarzy (AFE).

Zobacz wideo Koronawirus zatrzymał świat sportu. Jakie wydarzenia odwołano?

Dwa warianty zakończenia ligowego sezonu w La Lidze

Luis Rubiales, prezydent Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) w niedzielnym programie "El Partidazo" emitowanym w radiu Cadena Cope, wyjawił dwa możliwe scenariusze dotyczące zakończenia ligowego sezonu Primera Division - czytamy na portalu mundodeportivo.com.

Pierwszy wariant jest dość optymistyczny. Wszystkie pozostałe do końca sezonu ligowe kolejki odbyłyby się po zakończeniu pandemii koronawirusa, najprawdopodobniej w czerwcu albo lipcu. Jeżeli EURO 2020 zostanie przełożone, to nie będzie przeszkód, aby dokończyć sezon w Hiszpanii. 

Drugi wariant jest skrajnie pesymistyczny. Jeżeli szalejąca w europie epidemia nie skończy się w letnim okresie, to wtedy zostałaby powołana komisja -"Comision Mixta" - a RFEF miałby do rozstrzygnięcia kilka kwestii. Po pierwsze, wyłonić mistrza Hiszpanii i ekipy, które zagrają w kolejnej edycji europejskich pucharach, a także rozwiązać zagadnienia związane ze spadkami do niższej klasy rozgrywkowej i awansami do najwyższej. Co więcej, jeżeli nie udałoby się wypracować wspólnego rozwiązania, to najważniejszy głos będzie należał do Luisa Rubialesa, prezydenta Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.