Lionel Messi wystosował odezwę do kibiców. "Przyszedł moment"

- To skomplikowane dni dla nas wszystkich. Jesteśmy zaniepokojeni tym, co się dzieje - napisał Lionel Messi, który zaapelował przede wszystkim do Hiszpanów, by posłuchali się dekretu rządu i zostali w swoich domach.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. Także futbol. Lionel Messi jest kolejnym piłkarzem - m.in. po Cristiano Ronaldo czy Robercie Lewandowskim - który wystosował apel. Przede wszystkim do narodu hiszpańskiego, by stosował się do dekretu rządu i pozostał w swoich domach.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Lionel Messi: Życzę im wszystkim bardzo dużo siły

Messi apel zamieścił m.in. na Instagramie, gdzie obserwuje go 145 mln użytkowników. Wrzucił tam zdjęcie ze swoimi synami i dodał do tego długi wpis w języku hiszpańskim: - To skomplikowane dni dla nas wszystkich. Jesteśmy zaniepokojeni tym, co się dzieje. Chcemy pomóc, stawiając się w miejscu tych, którzy najbardziej cierpią najbardziej. Tych, których choroba dotknęła bezpośrednio albo ich rodziny czy przyjaciół. Albo tych, którzy pracują na linii frontu: w szpitalach, ośrodkach zdrowia. Życzę im wszystkim bardzo dużo siły - napisał Messi.

I zaapelował: - Zdrowie zawsze jest najważniejsze. To są wyjątkowe chwile. Dlatego wszyscy musimy przestrzegać instrukcji zarówno organów opieki zdrowotnej, jak i władz publicznych. Tylko w ten sposób uda nam się zwalczyć chorobę. Przyszedł moment, by zachowywać się odpowiedzialnie i zostać w domach, może wykorzystać to na spędzanie czasu z tymi, dla których zwykle tego czasu nie mamy. Uściski i obyśmy szybko wrócili do normalności - wyraził nadzieję Messi, dodając dwa hasztagi w języku hiszpańskim: #QuedateEnCasa oraz angielskim: #StayAtHome, czyli "zostań w domu".

 

W Hiszpanii potwierdzono ponad 6200 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 200 osób. W grupie zakażonych znajduje się nawet żona premiera Pedro Sancheza.

Więcej o:
Copyright © Agora SA