Najnowszy pomysł UEFA na LE i LM! Polscy i tureccy kibice będą zachwyceni. Boniek: Jesteśmy gotowi

Dwa miniturnieje wyłonią triumfatorów Ligi Mistrzów i Ligi Europy? Taki pomysł, zdaniem gazety "AS", rozważa UEFA. O zwycięstwo w LM grałoby się w Turcji, zaś najważniejsze LE zostałyby rozegrane w Polsce!

Kilka dni temu "Marca" informowała, że UEFA zdecyduje się zawiesić rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Pandemia koronawirusa paraliżuje rozgrywki sportowe na całym świecie. Na razie UEFA wciąż nie podjęła decyzji, co z Euro 2020.

Wiadomo jedynie, że część planowanych meczów rewanżowych 1/8 finału Ligi Mistrzów została przełożona (m.in: starcia Juventusu z Lyonem i City z Realem). Jeśli uda się wyłonić wszystkich ćwierćfinalistów, a następnie półfinalistów, to zdaniem gazety "AS", UEFA rozważa stworzyć miniturniej, aby wyłonić triumfatora rozgrywek.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Finał LM zaplanowano na 30 maja 2020, na stadion im. Ataturka. UEFA miałaby wcześniej zaprosić wszystkich półfinalistów do Stambułu, gdzie odbyłyby się dwa półfinały (bez rewanżów) oraz finał. Taki sam turniej miałby odbyć się w Polsce, gdzie poznalibyśmy triumfatora Ligi Europy - według terminarza finał w Gdańsku ma odbyć się 27 maja.

Miniturniej Ligi Europy w Polsce?

Za takim rozwiązaniem optuje m.in. Zbigniew Boniek, prezes PZPN oraz członek Komitetu Wykonawczego UEFA. - Jeden półfinał można zagrać na Legii, drugi na PGE Narodowym, a finaliści w Gdańsku. My jesteśmy na wszystko gotowi - przekonuje Boniek w rozmowie z portalem Interia.pl. Na razie nie jest znany termin, w którym mógłby się odbyć taki turniej; UEFA ma we wtorek podjąć decyzję o zawieszeniu sezonu w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA