Media: Barcelona chce przyznania mistrzostwa Hiszpanii w razie zakończenia sezonu. Real Madryt niezadowolony

FC Barcelona chce mistrzostwa - pisze kataloński "Sport". I podaje argumenty, że to właśnie Duma Katalonii powinna sięgnąć po tytuł, jeśli sezon w Hiszpanii nie zostanie dokończony.

Zarząd LaLigi długo opierał się zawieszeniu rozgrywek, ale teraz coraz więcej wskazuje, że sezon w Hiszpanii w ogóle nie zostanie dokończony. -  Od momentu, kiedy powstała nasza liga, czyli od 91 lat nie było tak wyjątkowych okoliczności. Nasz kraj jest całkowicie sparaliżowany przez koronawirusa - pisze kataloński "Sport", w którym czytamy, że jeśli czarny scenariusz się ziści - a pewnie się ziści - FC Barcelona będzie domagała się mistrzostwa Hiszpanii.

Zobacz wideo

Argumenty Barcelony, które nie podobają się Realowi

Barcelona po 27 kolejkach jest pierwsza w tabeli, ma dwa punkty przewagi nad Realem Madryt. - 70 procent sezonu już za nami, dlatego trzeba respektować aktualną tabelę - czytamy w "Sporcie", gdzie padają też inne argumenty. "Jeśli weźmiemy tylko pierwszą część rozgrywek, a więc 19 kolejek, Barcelona też była liderem".

Argumenty Barcelony, o czym też wspomina "Sport", oczywiście nie podobają się Realowi Madryt. Królewscy jeszcze kilka dni przed zawieszeniem rozgrywek byli liderem. W ostatniej rozegranej kolejce niespodziewanie przegrali jednak na wyjeździe z Realem Betis (1:2) i dali się wyprzedzić Barcelonie, która szczęśliwie pokonała u siebie Real Sociedad (1:0).

"Sport" podkreśla, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Że sytuacja jest bez precedensu i to poważny problem, który będzie musiał rozwiązać hiszpański związek piłkarski (RFEF), czyli de facto prezes Luis Rubiales. Bo to on ostatecznie zdecyduje, czy to Barcelona zostanie najbardziej nietypowym mistrzem w historii ligi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA