La Repubblica: Serie A przedłuży zawieszenie ligi! Coraz więcej piłkarzy jest chorych

Wiele wskazuje na to, że Seria A o miesiąc przedłuży stan zawieszenia ligi. We Włoszech coraz więcej piłkarzy jest zakażonych koronawirusem Covid-19.

W Serie A rośnie liczba graczy zakażonych koronawirusem. Pozytywny wynik na obecność koronawirusa ma także reprezentant Polski - Bartosz Bereszyński. Niestety, wiele wskazuje na to, że liga, która początkowo została zawieszona do 3 kwietnia, przedłuży zawieszenie do 3 maja - donosi "La Repubblica".

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie! "Nie kojarzy mi się z rozsądkiem"

Większość personelu medycznego klubów jest przekonana, że zawieszenie do 3 kwietnia będzie musiało zostać przedłużone o kolejny miesiąc. W tym momencie Sampdoria ma już siedmiu graczy, którzy pozytywnie przetestowali na obecność koronawirusa. Trzech chorych jest w Fiorentinie i jeden w składzie Juventusu

Liga ma czas do 30 czerwca?

Wiele wskazuje również na to, że Euro 2020 zostanie przełożone na kolejny rok, dlatego kluby będą miały więcej czasu na dokończenie sezonu. Drużyny będą miały czas do 30 czerwca, bo właśnie wtedy wygasa wiele kontraktów. Kończą się również umowy wypożyczeń. 

W ostatnich 24 godzinach Włoszech było blisko 3,5 tysiąca nowych przypadków zachorowań. Ostatniej doby zmarło tam 175 osób. 

Więcej o: