Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowy pomysł ws. Euro 2020. "Poligon doświadczalny dla FIFA"

Euro 2020 może odbyć się w grudniu - poinformował "The Telegraph". Taki termin dałby możliwość dokończenia wszystkich rozgrywek latem i jednocześnie byłby poligonem doświadczalnym przed mistrzostwami świata, które w 2022 roku odbędą się w Katarze.

Koronawirus torpeduje wszystkie rozgrywki sportowe niemal na całym świecie. W Europie zawieszono już niemal wszystkie ligi. Wraz z rozszerzającą się pandemią koronawirusa, coraz częściej pojawiały się pytania na temat przyszłości mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które zaplanowane są na najbliższe lato.

Zobacz wideo "Euro 2020 to przepis na film katastroficzny. Może być grubo" [SEKCJA PIŁKARSKA]"

O ile w Japonii zachowują spokój, o tyle coraz bardziej prawdopodobne wydaje się przełożenie mistrzostw Europy. UEFA już zawiesiła rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a na wtorkowym posiedzeniu, w którym uczestniczyć będą wszystkie federacje, ma podjąć decyzję w sprawie ME.

Euro 2020 w grudniu?

Jak poinformował "The Telegraph" bardzo możliwe jest, że już we wtorek dowiemy się o przełożeniu turnieju na grudzień. Chociaż początkowo spekulowano, że mistrzostwa Europy mogłyby odbyć się latem przyszłego roku, to teraz bardziej prawdopodobna wydaje się końcówka bieżącego roku. Pomysł ten miałby jednocześnie umożliwić dokończenie wszelkich europejskich rozgrywek latem, a także być poligonem doświadczalnym dla FIFA przed kolejnymi mistrzostwami świata, które odbędą się w grudniu 2022 roku w Katarze.

Euro 2020 pierwotnie zostało zaplanowane na dni od 12 czerwca do 12 lipca.