Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nietypowa rozgrywka Southampton i Manchesteru City na Twitterze. Hit internetu!

Na nietypowy i zabawny sposób aktywizacji kont w mediach społecznościowych wpadły Southampton i Manchester City. Z uwagi na odwołane mecze w Premier League, oba kluby zmierzyły się ze sobą w kółko i krzyżyk na Twitterze.

Koronawirus torpeduje rozgrywki sportowe w całej Europie. Właśnie z tego powodu, w piątek działacze Premier League podjęli decyzję o zawieszeniu rozgrywek. W weekend miały się odbyć mecze 30. kolejki angielskiej ekstraklasy.

Zobacz wideo

Jednym z nich miało być spotkanie Norwich z Southampton. Goście, z uwagi na przełożenie meczu, wpadli na nietypowy pomysł na Twitterze. Oficjalne konto klubowe zaproponowało Norwich... pojedynek w kółko i krzyżyk.

Do tego jednak nie doszło, gdyż gospodarze nie podjęli wyzwania. "Minęło już pół godziny, a Southampton zachowuje spokój, mimo początkowej taktyki, która marnowała czas" - napisali "Święci" na swoim koncie, gdy rywale po kilkunastu minutach nie odpowiedzieli na ich wpis. "Prawdę mówiąc, tylko jedna drużyna stara się tu grać, jednak czekamy na prawdziwy przełom" - dodali po 45 minutach, wrzucając też grafikę, którą dodają zawsze do informacji o przerwie w meczu.

Manchester City i Souyhampton zagrały w kółko i krzyżyk

I wtedy na Twitterze pojawił się Manchester City. Drużyna Pepa Guardioli miała w tej kolejce grać z Burnley, a brak meczu nie pozbawił kreatywności osoby odpowiedzialne za ich konta w mediach społecznościowych. "My zagramy!" - odpowiedzieli mistrzowie Anglii. I wtedy zaczął się prawdziwy, internetowy bój. Każda wrzutka z obu stron opisywana była możliwą, boiskową sytuacją.

Pojedynek zakończył się remisem, a wpisy obu klubów stały się hitem internetu. Manchester City wyraził chęć rewanżu, którym użytkownicy Twittera z pewnością nie pogardą w czasach kryzysu.