Szef WHO podziękował gwiazdom sportu. "Wygramy walkę z COVID19, jeśli będziemy współpracować"

Szef Światowej Organizacji Zdrowia - Tedros Adhanom Ghebreyesus - podziękował Juergenowi Kloppowi i innym gwiazdom sportu za wiadomości i wspieranie walki z koronawirusem.

- Przede wszystkim róbmy wszystko, co możemy, by wzajemnie się chronić. Taka idea powinna nam towarzyszyć każdego dnia, jednak w tym momencie jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Powiedziałem kiedyś, że piłka nożna jest najważniejszą z najmniej ważnych rzeczy. Dzisiaj futbol nie ma żadnego znaczenia - powiedział w piątek trener Liverpoolu, Juergen Klopp.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie! "Nie kojarzy mi się z rozsądkiem"

- Oczywiście nie chcieliśmy, by rozgrywki były zawieszone. Nie chcieliśmy też grać przy pustych trybunach. To jednak pomaga nam w walce o nasze zdrowie. Dyskutowanie o futbolu w tym momencie nie ma żadnego sensu. Piłka nożna nie jest żadną konkurencją dla dobra ogółu społeczeństwa - dodał.

- Decyzja o zawieszeniu rozgrywek została podjęta dla naszego zdrowia. Oczywiście popieramy ją całkowicie. W momencie, gdy ludzie na całym świecie boryka się z niepokojem i niepewnością, mówienie o czymkolwiek innym niż nasze bezpieczeństwo, byłoby ogromnym błędem. Słuchajcie ekspertów, dbajcie o siebie i innych. Uważajcie na siebie i tych, którzy są blisko was - zakończył Niemiec.

Szef WHO dziękuje gwiazdom sportu

Słowa trenera Liverpoolu bardzo mocno pochwalił szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus. "Dziękuję Juergenowi Kloppowi i Liverpoolowi za potężną wiadomość dla świata. Stawiajmy ludzkie zdrowie na pierwszym miejscu, zmniejszajmy ryzyko, troszczmy się i współczujmy bezbronnym: to rady WHO. Wygramy walkę z COVID19, jeśli będziemy współpracować" - napisał Ghebreyesus na Twitterze.

Szef WHO podziękował również innym sportowym gwiazdom za wsparcie i wiadomości. "WHO jest wdzięczne za solidarność okazaną nie tylko przez wyżej wymienionych. Chcemy również podziękować Alissonowi Beckerowi, Cristiano Ronaldo, Paulowi Pogbie, FIFA, Peterowi Schmeichelowi, Andrei Radrizzaniemu, Romainowi Grosjeanowi oraz innym ludziom sportu z całego świata" - dodał Ghebreyesus.

Więcej o:
Copyright © Agora SA