Media: UEFA podjęła decyzję ws. Euro 2020. Przygotowania przerwane!

UEFA miała już poinformować swoich dostawców, by przestali przygotowywać się do zbliżających mistrzostw Europy, bo turniej odbędzie się dopiero latem przyszłego roku - donosi "The Athletic"

- Mam coraz więcej wątpliwości odnośnie tego, czy uda się w tym roku rozegrać mistrzostwa Europy. Nie wykluczam, że UEFA niebawem podejmie decyzje tej sprawie. Według mnie, gdyby mistrzostwa Europy odbyły się w 2021 r., świat by się nie zawalił - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Interią.

"The Athletic" donosi, że decyzja została już podjęta. UEFA co prawda dopiero we wtorek ma przeprowadzić telekonferencję ze wszystkimi 55 członkami swojej federacji, ale już teraz informuje swoich dostawców, by przestali przygotowywać się do zbliżających ME, bo turniej odbędzie się dopiero latem przyszłego roku. Szczyt pandemii ma nastąpić na przełomie maja i czerwca, przez co ligi nie zostaną dokończone do maja. Euro miało wystartować 12 czerwca w Rzymie, ale ten termin jest w tej chwili nierealny.

Zobacz wideo "Euro 2020 to przepis na film katastroficzny. Może być grubo"

UEFA musi to jeszcze przedyskutować z FIFA

Jeszcze kilka dni temu UEFA zapewniała, że nie planuje przekładać zaplanowanego od 12 czerwca do 12 lipca turnieju, który ma się odbyć w 12 krajach Europy. Ale sytuacja jest dynamiczna i kryzysowa. W piątek federacja podjęła decyzję o przełożeniu wszystkich meczów, które w przyszłym tygodniu miały zostać rozegrane w europejskich pucharach.

L'Equipe donosi, że przełożenie Euro 2020 ma również związek właśnie z tym, by tegoroczną Ligę Mistrzów i Ligę Europy udało się doprowadzić do końca. Gazeta dodaje jednak, że zmiana terminu ME musi zostać jeszcze przedyskutowana z FIFA, która latem 2021 roku ma w planach rozegranie Klubowych Mistrzostw Świata.

Więcej o:
Copyright © Agora SA