Francuzi oburzeni pomysłem Lyonu na zakończenie sezonu. "To prowokacja"

- Chyba powinien zmierzyć sobie temperaturę - Dimitri Payet z Olympique Maryslia radzi prezesowi Olympique Lyon, który wpadł na pomysł, by sezon piłkarski we Francji został unieważniony.

- Anulowanie obecnych rozgrywek byłoby najbardziej logiczne - powiedział prezes Olympique Lyon Jean-Michel Aulas w rozmowie z "Le Monde". A jego pomysł od razu został wyśmiany, m.in. przez Dimitri Payeta z Olympique Marsylii. Na Twitterze poradził Aulasowi, by w związku z panującym koronawirusem, może zmierzył sobie temperaturę.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie! "Nie kojarzy mi się z rozsądkiem"

Ta propozycja to prowokacja?

Propozycja Aulasa została uznana we Francji za prowokację, ponieważ Lyon byłby wielkim zwycięzcą takiego rozwiązania. Obecnie zajmuje on siódme miejsce w tabeli. Do trzeciego Rennes traci 10 punktów, a do drugiej OM - 16. - Takie rozwiązanie bardzo by pasowało Aulasowi... - pisze "L'Equipe", mówiąc o prowokacji.

Anulowanie rozgrywek, czego domaga się Aulas, sprawiłoby, że wszystkie drużyny cofnęłyby się do stanu sprzed pierwszej kolejki. A więc de facto do poprzedniego sezonu, w którym OL zajęło trzecie miejsce, dające prawo do startu w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA