Dramatyczna sytuacja w Niemczech. Dyrektor BVB: To największy kryzys w historii

- Niemiecka piłka znalazła się w największym kryzysie w historii - powiedział dyrektor zarządzający Borussii Dortmud Hans-Joachim Watzke. Ma to związek z pandemią koronawirusa.

Niemiecka Bundesliga miała grać w ten weekend bez kibiców, ale ostatecznie zmieniono tę decyzję i całkowicie odwołano 26. kolejkę. Niedługo później potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w tamtejszej lidze: zakażony jest Luca Kilian, zawodnik Paderbornu.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

W poniedziałek odbędzie się specjalne spotkanie. - Niemiecka zawodowa piłka nożna znalazła się w największym kryzysie w swojej historii. Mam nadzieję, że kluby Bundesligi zgromadziły wystarczająco dużo środków w ostatnich latach, by przetrwać kryzys. Według dostępnych nam danych Borussia Dortmund przetrwa tę sytuację - stwierdził Watzke, dyrektor zarządzający wicemistrza Niemiec.

Bayern Monachium chciał grać

Już wcześniej za rozegraniem kolejki ze względów finansowych był Karl-Heinz Rummenigge. Prezes Bayernu Monachium argumentował swoją decyzję tym, że bez pieniędzy od nadawców telewizyjnych "wiele małych i średnich klubów miałyby problemy finansowe". Pozostałe kluby były jednak za odwołaniem meczów, a liga jest zawieszona do 2 kwietnia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA