Angielskie kluby zdecydowały, komu przyznać mistrzostwo. Są szczegóły ich planu!

W lidze angielskiej wszystko zmierza do przedwczesnego zakończenia sezonu i przyznania tytułu Liverpoolowi - donosi "Telegraph" i "Daily Mail"

Nawet koronawirus nie pokona Liverpoolu - piszą angielskie media, które donoszą, że Premier League szykuje się na przedwczesne zakończenie sezonu. Na razie liga zawieszona jest do 3 kwietnia, ale niewykluczone, że przerwa potrwa dłużej. "Daily Mail" twierdzi, że same kluby nie są specjalnie zainteresowane dokończeniem rozgrywek. Już teraz rozważają odmowę. I wskazują na szereg argumentów: ryzyko zakażenia koronawirusem, problem z powrotem do rywalizacji w jednym terminie, obowiązywanie kontraktów niektórych piłkarzy do 30 czerwca, co komplikuje sytuację, kiedy sezon ewentualnie miałby zostać dokończony dopiero w lipcu.

Zobacz wideo

Angielskie kluby są zgodne: "Liverpool mistrzem"

Kluby mają też być zgodne w jednym: tytuł powinien zostać przyznany Liverpoolowi. Ekipa Jurgena Kloppa ma obecnie aż 25 punktów przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem City. Co prawda do końca rozgrywek zostało The Reds dziewięć spotkań, ale do zapewnienia mistrzostwa brakuje im już tylko dwóch wygranych.

"Telegraph" informuje, że są również plany, co do drużyn, które zamykają ligową stawkę. Zakładają one, że w tym sezonie z ligi nie spada żadna drużyna. A w kolejnym gra w niej nie 20, a 22 drużyny i spada aż pięć. A tymi, które teraz awansują, są Leeds United i West Bromwich Albion, a więc zespoły Polaków: Mateusza Klicha (Leeds) i Kamila Grosickiego (WBA), które zajmują obecnie dwa pierwsze miejsca w Championship.

Powiększenie ligi miałoby też spowodować zawieszenie Pucharu Ligi na jeden sezon. A wszystko po to, by znaleźć terminy na rozegranie większej liczby kolejek.

Do tej pory w Wielkiej Brytanii odnotowano 798 potwierdzonych przypadków koronawirusa i 11 zgonów. Zakażeni zostali m.in. menedżer Arsenalu Mikel Arteta i napastnik Chelsea Callum Hudson-Odoi.