Jest pomysł na dokończenie Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Będzie mniej meczów?

UEFA zwołała na wtorek specjalne spotkanie, na którym ma zdecydować, jak dokończyć sezon Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Jednym z głównych pomysłów jest częściowe okrojenie spotkań - informue John Cross z "Daily Mirror".

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Liga Mistrzów i Liga Europy znalazły się w trudnym położeniu. Mecze zaplanowane na przyszły tydzień zostały przełożone, a na wtorek UEFA zwołała spotkanie kryzysowe. Według "L'Equipe" podejmie na nim decyzję o przełożeniu Euro 2020 na przyszły rok, co pozwoliłoby ligom oraz europejskim pucharom na dogranie sezonu do końca.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie! "Nie kojarzy mi się z rozsądkiem"

Jak zakończyć Ligę Mistrzów i Ligę Europy? Jednym z elementów... rzut monetą

Jak informuje "Daily Mirror", LM może przejść małą rewolucję. Jeden z głównych pomysłów zakłada, że ćwierćfinały i półfinały odbędą się bez rewanżów. Mecze miałyby się rozgrywać na neutralnym terenie lub na stadionie jednej z ekip, która zostałaby wybrana poprzez... rzut monetą. UEFA chce zrobić wszystko, byleby tylko dokończyć swoje rozgrywki. Dodatkowo obstaje przy tym, by finały LE i LM odbyły się planowo - 27 maja w Gdańsku oraz 30 maja w Stambule.

Takie rozwiązanie jak jeden mecz w ćwierćfinale i półfinale ma pomóc wobec bardzo napiętego kalendarza. Większość lig europejskich wróci do gry najwcześniej na początku kwietnia. Co ważne, mecze rewanżowe, które nie zostały rozegrane w ramach 1/8 finałów obu rozgrywek, odbyłyby się zgodnie z planem.

Do ćwierćfinału LM awansowały już Atletico Madryt, PSG, RB Lipsk i Atalanta. O pozostałe miejsca powalczą Real Madryt z Manchesterem City (1:2 w pierwszym meczu), Chelsea z Bayernem (0:3), Lyon z Juventusem (1:0) i Napoli z Barceloną (1:1). W kwarantannie znajdują się drużyny Realu Madryt (wykryto przypadek koronawirusa w zespole koszykarskim, który dzieli obiekty treningowe z piłkarzami) oraz Juventusu (zakażony jest Daniele Rugani).

Więcej o:
Copyright © Agora SA