Pierwszy przypadek koronawirusa w Bundeslidze. Jest oświadczenie klubu

W Bundeslidze zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem wśród piłkarzy. Luca Kilian, zawodnik Paderbornu, miał pozytywny wynik testu na COVID-19 - donosi "Kicker".

Pierwsza liga niemiecka była jedyną z Top 5 w Europie, w której nie stwierdzono dotychczas żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. W piątek "Kicker" poinformował, że Luca Kilian, obrońca SC Paderborn jako pierwszy z piłkarzy Bundesligi miał pozytywny wynik testu.

Zobacz wideo Koronawirus zatrzymał świat sportu. Jakie wydarzenia odwołano?

SC Paderborn wydał komunikat dot. zakażenia Luki Kiliana

Zespół z Bundesligi w piątek wieczorem opublikował komunikat, w którym potwierdził ten fakt. - Odnotowaliśmy pierwszy przypadek ostrej choroby po wykonaniu testu. Po tym jak trener, Steffen Baumgart, został poddany testom i jego wynik okazał się negatywny, środkowy obrońca, Luca Killian, który ostatnio nie grał przez kilka tygodni, miał pozytywny rezultat. Paderborn podejmie szeroko zakrojone działania, aby powstrzymać koronawirusa w ścisłej współpracy z lokalnymi władzami. W sobotę zrobimy test na obecność koronawirusa wszystkim piłkarzom naszego zespołu. Zdrowie naszych graczy i pracowników pozostaje absolutnym priorytetem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym zawodnikom i pracownikom jak najlepszą opiekę medyczną i wsparcie - powiedział dyrektor sportowy Paderborn SC, Martin Przondziono, cytowany przez "Kickera".

Pierwszy przypadek koronawirusa w Bundeslidze

20-letni Kilian wystąpił w 13 meczach Bundesligi w barwach Paderborn w bieżącym sezonie. Beniaminek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 16 punktami w 25 kolejkach. Rozgrywki ligi niemieckiej z powodu epidemii koronawirusa zostały zawieszone do 2 kwietnia. Wcześniej w Niemczech potwierdzono już przypadki zakażenia koronawirusem. W środę pojawiła się informacja dotycząca zawodnika Hannoveru 96, występującego w 2. Bundeslidze, po czym kwarantanna została także zastosowana wobec całego zespołu FC Nuernberg.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.