Trener Arsenalu już czuje się lepiej. Wysłał specjalną wiadomość. "Dobra robota"

- Czuję się już lepiej. Wszyscy stoimy przed ogromnym i bezprecedensowym wyzwaniem. Zdrowie każdego z nas jest obecnie najważniejszą sprawą - taki komentarz zamieścił Mikel Arteta, trener Arsenalu, na swoim profilu na Twitterze, jeden dzień po zakażeniu koronawirusem.

W czwartek wieczorem Arsenal na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że szkoleniowiec klubu, Mikel Arteta, jest zakażony koronawirusem. 

Zobacz wideo Koronawirus zatrzymał świat sportu. Jakie wydarzenia odwołano?

- Nasze centrum szkoleniowe w Colney w Londynie zostało zamknięte po tym, jak główny trener Mikel Arteta otrzymał dziś wieczorem pozytywny wynik testu na COVID-19. Pracownicy klubu, którzy mieli ostatnio bliski kontakt z Mikelem, będą teraz odizolowani zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia. Spodziewamy się, że będzie to duża liczba osób z Colney, w tym pierwszy zespół i cały sztab trenerski oraz osoby z naszej Hale End Academy, którą również postanowiliśmy tymczasowo zamknąć. Oczekujemy, że ci, którzy nie mieli bliskiego kontaktu z Mikelem, wrócą do pracy w najbliższych dniach. W międzyczasie centra treningowe Colney i Hale End zostaną zdezynfekowane. Nasze strony klubowe będą cały czas działać bez żadnych przeszkód - mogliśmy przeczytać w czwartek przed północą w komunikacie na oficjalnej stronie Arsenalu.

Mikel Arteta zabrał głos po zakażeniu koronawirusem

Dzień po pozytywnym teście na COVID-19 hiszpański szkoleniowiec postanowił opublikować wpis w mediach społecznościowych, w którym przekazał optymistyczne wieści, a także ważne przesłanie. - Dziękuję za komentarze i wsparcie. Czuję się już lepiej. Wszyscy stoimy przed ogromnym i bezprecedensowym wyzwaniem. Zdrowie każdego z nas jest obecnie najważniejszą sprawą. Chrońmy się nawzajem poprzez przestrzeganie zasad. Wtedy przejdziemy przez to razem. Dobra robota Premier League za podjęcie słusznych decyzji - napisał Arteta na Twitterze.

Władze ligi angielskiej podjęły decyzję o zawieszeniu Premier League do 3 kwietnia ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa na Wyspach.

Więcej o: