Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Arsenalu już czuje się lepiej. Wysłał specjalną wiadomość. "Dobra robota"

- Czuję się już lepiej. Wszyscy stoimy przed ogromnym i bezprecedensowym wyzwaniem. Zdrowie każdego z nas jest obecnie najważniejszą sprawą - taki komentarz zamieścił Mikel Arteta, trener Arsenalu, na swoim profilu na Twitterze, jeden dzień po zakażeniu koronawirusem.

W czwartek wieczorem Arsenal na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że szkoleniowiec klubu, Mikel Arteta, jest zakażony koronawirusem. 

Zobacz wideo Koronawirus zatrzymał świat sportu. Jakie wydarzenia odwołano?

- Nasze centrum szkoleniowe w Colney w Londynie zostało zamknięte po tym, jak główny trener Mikel Arteta otrzymał dziś wieczorem pozytywny wynik testu na COVID-19. Pracownicy klubu, którzy mieli ostatnio bliski kontakt z Mikelem, będą teraz odizolowani zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia. Spodziewamy się, że będzie to duża liczba osób z Colney, w tym pierwszy zespół i cały sztab trenerski oraz osoby z naszej Hale End Academy, którą również postanowiliśmy tymczasowo zamknąć. Oczekujemy, że ci, którzy nie mieli bliskiego kontaktu z Mikelem, wrócą do pracy w najbliższych dniach. W międzyczasie centra treningowe Colney i Hale End zostaną zdezynfekowane. Nasze strony klubowe będą cały czas działać bez żadnych przeszkód - mogliśmy przeczytać w czwartek przed północą w komunikacie na oficjalnej stronie Arsenalu.

Mikel Arteta zabrał głos po zakażeniu koronawirusem

Dzień po pozytywnym teście na COVID-19 hiszpański szkoleniowiec postanowił opublikować wpis w mediach społecznościowych, w którym przekazał optymistyczne wieści, a także ważne przesłanie. - Dziękuję za komentarze i wsparcie. Czuję się już lepiej. Wszyscy stoimy przed ogromnym i bezprecedensowym wyzwaniem. Zdrowie każdego z nas jest obecnie najważniejszą sprawą. Chrońmy się nawzajem poprzez przestrzeganie zasad. Wtedy przejdziemy przez to razem. Dobra robota Premier League za podjęcie słusznych decyzji - napisał Arteta na Twitterze.

Władze ligi angielskiej podjęły decyzję o zawieszeniu Premier League do 3 kwietnia ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa na Wyspach.

Więcej o:
Komentarze (3)
Trener Arsenalu już czuje się lepiej. Wysłał specjalną wiadomość. "Dobra robota"
Zaloguj się
 • zdenek117

  0

  Proponuję uwżać co piszecie, bo wprowadzacie ludzi w błąd. Dzień po zakażeniu, to nie dzień po otrzymaniu wyniku. Arteta zaraził się dużo wcześniej, test wykonał mając objawy. Początek tej choroby jest często bezobjawowy, co może prowadzić do myślenia, jestem zdrowy, idę do sklepu.

 • lorca_mallorca

  Oceniono 2 razy 0

  "...jeden dzień po zakażeniu koronawirusem"
  A skąd wiecie, że zaraził się wczoraj? Z tego, że fakt upubliczniono danego dnia, nie wynika, że miał on wtedy miejsce.

 • elvisek101

  Oceniono 2 razy -2

  Jakby brał przykład z naszych leśnych dziadków i stosował wew. dezynfekcję, to by nie chorował :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX