Legia Warszawa odwołuje treningi w klubie. Specjalne plany dla piłkarzy

Piłkarze Legii Warszawa dostali indywidualne rozpiski i rozjechali się do domów. Treningi w klubie zostały odwołane przynajmniej do końca przyszłego tygodnia - informuje legia.com.

- Obserwujemy to, co dzieje się wokół nas i mamy świadomość, że mogą być trudności, by dograć ten sezon do końca. Na razie gramy, choć do głowy przychodzą różne myśli - mówił w czwartek Aleksandar Vuković. Jeszcze wtedy wydawało się, że Legia Warszawa w sobotę pojedzie do Poznania, by rozegrać mecz z Lechem. W piątek Ekstraklasa S.A. poinformowała jednak o zawieszeniu ligi do końca miesiąca.

Zobacz wideo

Specjalne treningi Legii Warszawa

W związku z sytuacją epidemiologiczną i decyzją Ekstraklasy o przełożeniu najbliższych kolejek, przez następny tydzień piłkarze Legii Warszawa przejdą na specjalny program treningów indywidualnych, niewymagający ich obecności w klubie - czytamy na legia.com.

Drużynie zostały przedstawione szczegółowe wytyczne w zakresie prewencji antywirusowej, przestrzegania zasad higieny i ograniczenia kontaktu ze światem zewnętrznym. Sztab medyczny profilaktycznie przygotował zawodnikom zestaw niezbędnych leków. Teraz piłkarze mają pozostać w Warszawie, w swoich mieszkaniach. Nie mogą wyjeżdżać z kraju.

Sztab szkoleniowy i władze Legii będą czekały na rozwój wypadków - na dalsze decyzje UEFA i PZPN - a także będą obserwować, jak rozwinie się sytuacja z pandemią koronawirusa. Na przyszły tydzień w klubie zostało zaplanowane spotkanie, po którym mają zostać podjęte dalsze kroki oraz decyzje. Wtedy okaże się, czy będzie możliwy powrót do normalnych zajęć.

Więcej o: