Apel Cristiano Ronaldo. "Nie zwracam się do was jako piłkarz. To bardzo ważne"

- Nie zwracam się do was jako piłkarz, ale jako syn, ojciec i człowiek zainteresowany bieżącymi wydarzeniami, które mają wpływ na losy świata. To bardzo ważne, abyśmy postępowali zgodnie z radami WHO - oświadczył na Twitterze Cristiano Ronaldo.

Koronawirus paraliżuje sportowe rozgrywki na całym świecie. Serie A, Premier League, Bundesliga, Ligue 1, La Liga, a także europejskie puchary zostały zawieszone. Być może w ogóle nie zostaną już dokończone. Teraz kibice powinni skupić się jednak na przestrzeganiu zasad higieny oraz zdrowiu, swoim i swoich bliskich. Tak przynajmniej uważa Cristiano Ronaldo, który apeluje, by kibic stosowali się do poleceń WHO, międzynarodowej organizacji zdrowia.

- Świat przeżywa bardzo trudny czas. Czas, który wymaga od nas pełnego zaangażowania i skupienia. Nie zwracam się do was jako piłkarz, ale jako syn, ojciec i człowiek zainteresowany bieżącymi wydarzeniami, które mają wpływ na losy świata. To bardzo ważne, abyśmy postępowali zgodnie z radami WHO i pozostałych ważnych organizacji. Ochrona życia ludzkiego to nasz priorytet. Chciałbym przekazać wyrazy współczucia wszystkim, którzy stracili kogoś bliskiego. Chcę być solidarny z tymi, którzy walczą z wirusem, takimi jak mój kolega z Juventusu Daniele Rugani. Na koniec chciałbym także wyrazić pełne wsparcie i szacunek wobec pracowników służby zdrowia, którzy ryzykują własnym zdrowiem i życiem, aby pomóc innym - oświadczył Cristiano Ronaldo.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Robert Lewandowski też apeluje do kibiców: Bądźmy odpowiedzialni

Robert Lewandowski napisał krótką wiadomość do kibiców w sprawie działań przeciwko koronawirusowi. "Dotyczy to każdego z nas. Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy" - czytamy na Instagramie napastnika Bayernu Monachium.

Więcej o: