Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w klubach z Polakami w składzie

Sampdoria Genua poinformowała w piątek, że kolejnych czterech piłkarzy ich zespołu zostało zarażonych koronawirusem. Tym samym w klubie Linettego i Bereszyńskiego potwierdzono już pięć przypadków zachorowania na koronawirusa.

Sampdoria Genua poinformowała w piątek o kolejnych czterech przypadkach zarażenia koronawirusem wśród piłkarzy. Tym razem testy wykazały wynik pozytywny u Omara Colley'a, Albina Ekdala, Antonio la Guminy i Mortena Thorsby'ego. Oprócz nich zarażony został także lekarz klubowy, Amedeo Baldari. 

Zobacz wideo Koronawirus zatrzymał świat sportu. Jakie wydarzenia odwołano?

Łącznie to już pięć przypadków zarażenia koronawirusem w Sampdorii, której zawodnikami są Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. W czwartek potwierdzono zarażenie u Manolo Gabbiadiniego. - Sampdoria informuje, że zastosowano wszystkie procedury określone przez prawo. Klubowe pomieszczenia zostały zamknięte, a zespół, trenerzy i wszyscy pracownicy, którzy mogli zostać zarażeni, są poddani domowej kwarantannie. Zawieszone zostały także wszystkie zajęcia sportowe - poinformował klub w komunikacie.

Kolejne przypadki koronawirusa w klubach z Polakami w składzie

To jednak nie jedyny przypadek, gdy w klubie Polaków potwierdzono wystąpienie koronawirusa. Wojciech Szczęsny przechodzi kwarantannę z powodu Daniele Ruganiego, u którego wykryto zarażenie wirusem. Z kolei w piątek potwierdzono, że w Fiorentinie, gdzie występuje Bartłomiej Drągowski, zarażeniu uległ Dusan Vlahović.