Bundesliga zawiesza rozgrywki! Jako ostatnia z najlepszych lig w Europie

Władze Bundesligi poinformowały oficjalnie o przełożeniu zaplanowanej na ten weekend 26. kolejki i zawieszeniu rozgrywek do 2 kwietnia. Wszystko z powodu dynamicznej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Jeszcze w piątek rano wydawało się, że zaplanowana na ten weekend 26. kolejka Bundesligi zostanie rozegrana bez przeszkód, mimo braku obecności kibiców na trybunach. Według doniesień z Niemiec, planowane było zawieszenie rozgrywek dopiero od wtorku. Władze niemieckiej ligi postanowiły jednak w piątek zawiesić grę w Niemczech do 2 kwietnia.

Zobacz wideo Ekstraklasa została zawieszona.

- Przyczyną takiej decyzji jest m.in. fakt, że w ciągu dnia wystąpiły podejrzenia zakażenia koronawirusem przez osoby z kilku klubów, a także brak możliwości zapewnienia, że można wykluczyć następne infekcje - napisano w komunikacie, informującym o zawieszeniu gry w Bundeslidze. Tym samym wszystkie najsilniejsze ligi w Europie zawiesiły już swoje rozgrywki.

W Niemczech potwierdzono już przypadki zakażenia koronawirusem. W środę pojawiła się informacja dotycząca zawodnika Hannoveru 96, występującego w 2. Bundeslidze, po czym kwarantanna została także zastosowana wobec całego zespołu FC Nuernberg.

Więcej o: