Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Górnik Zabrze nie pojechał na mecz do Łodzi! "Obawiamy się o zdrowie zawodników"

Górnik Zabrze nie wyjechał na mecz do Łodzi z ŁKS-em. - Obawiamy się o zdrowie zawodników. Napisaliśmy list z prośbą o przełożenie spotkania, czekamy na decyzję - przyznał Sport.pl Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze.

W czwartek zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej w porozumieniu z Ekstraklasą S.A. podjął decyzję o kontynuowaniu rozgrywek ekstraklasy oraz I i II ligi. - W Polsce mamy problem, jest eskalacja epidemii, ale nie ma podstaw do zawieszenia rozgrywek - mówił w czwartek Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w programie "Prawda Futbolu". Piątkowe mecze ekstraklasy miały się odbyć zgodnie z harmonogramem, bez udziału publiczności, ale już pierwszy z nich stanął pod znakiem zapytania.

Zobacz wideo

Górnik Zabrze czeka na decyzję

Zarząd, trenerzy i piłkarze Górnika Zabrze zdecydowali, że nie wyjadą na mecz z ŁKS-em do Łodzi. - Obawiamy się o zdrowie zawodników. Napisaliśmy list z prośbą o przełożenie spotkania, czekamy na decyzję - mówi Sport.pl Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze.

Jak udało nam się dowiedzieć, zawodnicy mają zaplanowaną zbiórkę, jest szansa, że pojadą bezpośrednio na stadion, ale grać nie chcą. Obawiają się o swoje zdrowie. - Nie mieliśmy żadnej pewności, że w hotelu nie dojdzie do zakażenia. Dlatego nie pojechaliśmy do Łodzi dzień przed meczem - wyjaśnia prezes Górnika. I dodaje: - Chcemy przełożenia spotkania na bezpieczny termin. Będziemy rozmawiać z władzami ekstraklasy. Jest jeszcze kilka godzin na podjęcie decyzji.

Mecz ŁKS-u Łódź z Górnikiem Zabrze zaplanowano na piątek na godz. 18. Ostateczna decyzja ws. jego rozegrania ma zapaść około godziny 11. ŁKS czeka na decyzję Górnika.

Więcej o:
Komentarze (24)
Górnik Zabrze nie pojechał na mecz do Łodzi! "Obawiamy się o zdrowie zawodników"
Zaloguj się
 • ymaginary

  Oceniono 19 razy 9

  grać kurna! wracam do chaty popołudniu zamykam się przed światem i chce oglądać sport! premier league, bundesliga, la liga, ekstraklapa WSZYSTKO MA GRAĆ!!!!!!!! co ja kurna mam robić, milijony zarabiają to niech teraz zapindalają!!!!!!!!!!

 • taiczo

  Oceniono 14 razy 6

  Walkower dla Łks-u ja też sie boję a do pracy chodzić muszę i nikt dla mnie nie robi tyle jak robione jest dla piłkarzyków.

 • kleofas_von_troba

  Oceniono 7 razy 5

  Cioty pie...ne! Jak by tak wszyscy nagle rzucili swoją robotę, to byśmy poumierali z głodu szybciej niż od wirusa. Piekarz co zapie... za 2 tysie na łapę robi a taki ch... tępy co nic nie umie, przewraca się o własne nogi i dostaje za to 20 razy więcej, się boi i nie chce robić.

 • jur62

  Oceniono 13 razy 5

  strach opanował Górnika ?? Piłkarz to zawód jak każdy inny, firmy nie zamykają swoich siedzib i nie wstrzymują produkcji tylko dlatego że w kraju jest 60 osób zarażonych. Jeśli piłkarze będąc poza grupą ryzyka tak się boją, to co powiedzieć o heroicznej odwadze osób pracujących w sklepach, gdzie codziennie stykają się z tysiącami obcych ludzi ? Strach doopy ścisnął młodym, zdrowym i wysportowanym chłopom.

 • jml13060

  Oceniono 4 razy 4

  Skoro tak się boją ... iść do pracy, tak jak miliony "szaraków", to ... KWARANTANNA!!!

  W klubowym hoteliku zamknięcie w pojedynczych pokojach na 4 tygodnie (żeby wzajemnie się nie pozarażali) z wyżywieniem stołówkowym (catering dostarczany przez lufcik żeby nie było dostępu wrednych wirusów). Bez wyjść "na miasto", do dyskoteki (knajpy mają zamykać żeby chronić obsługę i klientów), bez spożycia procentów i palenia papierosków. Bez pensji ... bo ... kto nie pracuje, ten nie zarabia.

  Jak HIGIENA ... to HIGIENA!!!

  Zdrowe dietetyczne jedzenie, piżamka i szlafroczek, ciepłe pantofle i rozrywka w TV.

  Jaka rozrywka w TV? Ot, archiwalne transmisje meczów piłkarskich ... bo na żywo ni-ch...a, zero emocji - sportu na żywo nie będzie nawet na płatnych kanałach.

 • maly_obibok

  Oceniono 3 razy 3

  Gdyby byli wysportowani to by mieli dobrą odporność i by się nie bali. Trzeba mniej wódy chlać, mniej łazić po burdelach i nie żreć jak świnie. Za to więcej ruchu na świeżym powietrzu, zdrowa dieta i koronawirus nie straszny.

 • kingsizemax

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście u siebie w następnej kolejce nie będą bali się grać?

 • ziomekp.1

  Oceniono 2 razy 2

  Ktoś tu już dobrze napisał -- byle piłkarzyna zarabiający z 50 koła miesięcznie boi się zarażenia na pustym stadionie a miliony zasuwające w przemyśle, rolnictwie, służbie zdrowia, komunikacji itd. maja po.pier.dalać.
  Na miejscu właścicieli klubów spotkał bym się nie formalnie przy wódeczce i ustalił, że jeśli panienki piłkarskie nie chcą kopać piłeczki to git ale zostają w domeczku bez wypłaty, teraz prą do zakończenia rozgrywek bo w te pędy zapakują swoje "wysilikowane blondynki" do samolocików i polecą odpoczywać na Seszele, stać ich.......

 • next-mcgyver2

  Oceniono 2 razy 2

  To jest chore!!! Tysiące sprzedawców, kasjerów, recepcjonistów, kelnerów dziennie musi spotykać się z wieloma ludźmi, bo to jest ich praca. Szacunek. A te patałachy zarabiające grubą kasę boją się jechać z Zabrza do Łodzi. Istna paranoja się robi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX