Mecz Arsenalu odwołany! Piłkarze poddani kwarantannie

Sobotni mecz ligowy Arsenalu nie dojdzie do skutku. "Kanonierzy" w 30. kolejce Premier League mieli zmierzyć się z Brighton, ale na boisko nie wybiegną, ponieważ większość zawodników londyńskiego zespołu znajduje się w kwarantannie. Wszystko dlatego, że u trenera Arsenalu, Mikela Artety, zdiagnozowano koronawirusa.

W czwartek późnym wieczorem Arsenal opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że Mikel Arteta, trener klubu, został zakażony koronawirusem. - Pracownicy klubu, którzy mieli ostatnio bliski kontakt z Mikelem, będą teraz odizolowani, zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Arsenalu.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie! "Nie kojarzy mi się z rozsądkiem"

Mecz Arsenalu odwołany! Piłkarze poddani kwarantannie

W związku z wykryciem koronawirusa u Artety, kwarantannie poddani zostaną piłkarze Arsenalu. To natomiast oznacza, że nie wystąpią w sobotnim meczu ligowym z Brighton. To drugi mecz angielskiej ekstraklasy, który nie dojdzie do skutku. W czwartek wieczorem dowiedzieliśmy się także, że nie dojdzie do meczu Aston Villi z Chelsea, ponieważ koronawirusem zaraził się jeden z zawodników "The Blues", Callum Hudson-Odoi.

Na razie pozostałe spotkania Premier League mają się odbyć zgodnie z terminarzem. Jedyną zmianą będzie rozegranie ich przy pustych trybunach. Anglia to jeden z nielicznych krajów Europy - obok Polski - który wciąż nie zawiesił rozgrywek ligowych.

Więcej o: