Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Arsenalu zakażony koronawirusem! Premier League reaguje

Arsenal na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że szkoleniowiec klubu, Mikel Arteta, jest zakażony koronawirusem. Z kolei władze Premier League poinformowały, że na piątek rano zaplanowały alarmowe spotkanie związane z tą sytuacją.

Arsenal opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że Mikel Arteta, trener klubu, został zakażony koronawirusem.

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu

Mikel Arteta zakażony koronawirusem

- Nasze centrum szkoleniowe w Colney w Londynie zostało zamknięte po tym, jak główny trener Mikel Arteta otrzymał dziś wieczorem pozytywny wynik COVID-19. Pracownicy klubu, którzy mieli ostatnio bliski kontakt z Mikelem, będą teraz odizolowani zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia. Spodziewamy się, że będzie to duża liczba osób z Colney, w tym pierwszy zespół i cały sztab trenerski oraz osoby z naszej Hale End Academy, którą również postanowiliśmy tymczasowo zamknąć. Oczekujemy, że osoby, które nie miały bliskiego kontaktu z Mikelem, wrócą do pracy w najbliższych dniach. W międzyczasie nasze centra treningowe Colney i Hale End zostaną zdezynfekowane, a inne nasze kluby działają normalnie. Nasze strony klubowe będą działać normalnie -możemy przeczytać na oficjalnej stronie Arsenalu.

Arteta i dyrektor zarządzający zabrali głos

- To naprawdę rozczarowujące, ale zrobiłem test od razu, gdy źle się poczułem. Będę w pracy, jak tylko będę mógł - powiedział Mikel Arteta, gdy dowiedział się, że jest zakażony.

Z kolei dyrektor zarządzający, Vinai Venkatesham dodał: - Nasze myśli są z Mikelem, który jest rozczarowany, ale w dobrym nastroju. Prowadzimy aktywny dialog ze wszystkimi ważnymi osobami, aby odpowiednio zarządzać tą sytuacją.

Reakcja władz Premier League

-W świetle dzisiejszego oświadczenia Arsenalu potwierdzającego, że ich trener pierwszej drużyny, Mikel Arteta, uzyskał pozytywny wynik testu COVID-19, Premier League zwoła w piątel rano nadzwyczajne spotkanie dotyczące rozgrywania dalszej części sezonu - możemy przeczytać na oficjalnej stronie ligi angielskiej.

Więcej o:
Komentarze (9)
Trener Arsenalu zakażony koronawirusem! Premier League reaguje
Zaloguj się
 • pablovsky44

  Oceniono 1 raz 1

  "Pracownicy klubu, którzy miał ostatnio bliski kontakt z Mikelem, będzie się teraz odizolowania, zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia."
  Przepraszam, że jak?! To po polsku? Redaktorzy, co z wami się dzieje?
  Z pewnością Premier League też zawieszką lub zakończą sezon. Ciekawe jakby zareagował prezes Boniek ma wieść, że któryś trener ekstraklapy zachorował?
  Zapewne nic.

 • Łukasz Dąbrowski

  0

  Tłumaczenie translatora hahahahahaha oni być chcieć nie być chorzy toż stało się to, ale wszystko inne być będzie działać w klubie. Pozdro

 • gerwazy31

  0

  Kpina. Anglicy przespali moment na zapobieżenie epidemii i chcąc do końca walczyć o pieniądze z transmisji dla swojej ligi będą mieli to na co zasłużyli. To jak w czasie tej epidemii zachowały się takie kraje jak Anglia, Francja, Hiszpania mając już nauczkę jak to się skończyło we Włoszech pokazuje że kraje Europy zachodniej również nie potrafią się uczyć na błędach innych i w imię krótkotrwałych korzyści są skłonne ryzykować duże poważniejsze straty zdrowotne i finansowe. Brak sensownej współpracy, rozgrywki trzeba było zakończyć wcześniej, Anglia i UEFA chciały grać do końca...

  Post nie jest o sytuacji w PL, proszę naszej polityki do tego nie mieszać.

 • kar.as

  0

  Nic to. UEFA każe grać pod rygorem wywalenia z rozgrywek. Pieniądz ważniejszy od życia ludzkiego...

 • mrmarmark

  0

  nieudane tłumaczenie :(

 • droch

  Oceniono 4 razy 0

  > To naprawdę rozczarowujące, ale zrobiłem test od razu, gdy źle się poczułem.

  W Polsce rząd PiS w takim przypadku zaleca izolację i modlitwę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX