Trener Arsenalu zakażony koronawirusem! Premier League reaguje

Arsenal na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że szkoleniowiec klubu, Mikel Arteta, jest zakażony koronawirusem. Z kolei władze Premier League poinformowały, że na piątek rano zaplanowały alarmowe spotkanie związane z tą sytuacją.

Arsenal opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że Mikel Arteta, trener klubu, został zakażony koronawirusem.

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu

Mikel Arteta zakażony koronawirusem

- Nasze centrum szkoleniowe w Colney w Londynie zostało zamknięte po tym, jak główny trener Mikel Arteta otrzymał dziś wieczorem pozytywny wynik COVID-19. Pracownicy klubu, którzy mieli ostatnio bliski kontakt z Mikelem, będą teraz odizolowani zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia. Spodziewamy się, że będzie to duża liczba osób z Colney, w tym pierwszy zespół i cały sztab trenerski oraz osoby z naszej Hale End Academy, którą również postanowiliśmy tymczasowo zamknąć. Oczekujemy, że osoby, które nie miały bliskiego kontaktu z Mikelem, wrócą do pracy w najbliższych dniach. W międzyczasie nasze centra treningowe Colney i Hale End zostaną zdezynfekowane, a inne nasze kluby działają normalnie. Nasze strony klubowe będą działać normalnie -możemy przeczytać na oficjalnej stronie Arsenalu.

Arteta i dyrektor zarządzający zabrali głos

- To naprawdę rozczarowujące, ale zrobiłem test od razu, gdy źle się poczułem. Będę w pracy, jak tylko będę mógł - powiedział Mikel Arteta, gdy dowiedział się, że jest zakażony.

Z kolei dyrektor zarządzający, Vinai Venkatesham dodał: - Nasze myśli są z Mikelem, który jest rozczarowany, ale w dobrym nastroju. Prowadzimy aktywny dialog ze wszystkimi ważnymi osobami, aby odpowiednio zarządzać tą sytuacją.

Reakcja władz Premier League

-W świetle dzisiejszego oświadczenia Arsenalu potwierdzającego, że ich trener pierwszej drużyny, Mikel Arteta, uzyskał pozytywny wynik testu COVID-19, Premier League zwoła w piątel rano nadzwyczajne spotkanie dotyczące rozgrywania dalszej części sezonu - możemy przeczytać na oficjalnej stronie ligi angielskiej.

Więcej o: