Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League nie przełoży meczów mimo zaleceń rządu!

Oficjalna strona internetowa Premier League poinformowała, że mecze najbliższej kolejki ligowych rozgrywek odbędą się zgodnie z planem. Decyzję podjęto mimo zaleceń rządu co do odwołania większych imprez sportowych ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Premier League potwierdziła, że mecze najbliższej kolejki odbędą się zgodnie z planem. Nie zastosowano się zatem do zaleceń brytyjskiego rządu, które zakładały odwołania większych wydarzeń publicznych, w tym sportowych, wobec zagrożenia, jakie powoduje epidemia koronawirusa. Poinformowano, że władze ligi pozostają w stałym kontakcie z działaczami innych związków sportowych i federacji, a także politykami. 

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu. Zobacz wideo:

Premier League gra według planu wbrew zaleceniom

Wcześniej zdecydowano, że w Anglii mecze będą rozgrywane bez kibiców, a teraz szykowane są także kolejne usprawnienia. Jak podaje "The Standard" będzie to m.in. łatwiejszy dostęp do meczów na klubowych stronach i mediach społecznościowych. Zakazane zostanie natomiast pokazywanie meczów w lokalnych pubach i restauracjach, żeby uniknąć tłumów gromadzących się na oglądanie spotkania.

Na stadiony poza kibicami nie wejdą także dziennikarze, z którymi kluby mają współpracować w sprawie działań przed i po meczach. Dostęp do trybuny prasowej dostaną tylko posiadacze praw oraz obsługujący kamery dla danych klubów. 

Kolejne ligi zawieszone przez koronawirusa

We Francji potwierdzono natomiast, że zawieszone zostały wszystkie rozgrywki sportowe, w tym piłkarskie na każdym szczeblu. Jak donosi portal fussballtransfers.com w niemieckiej Bundeslidze, sezon może zakończyć się już po 26. kolejkach - najbliższa byłaby ostatnią w sezonie. Rozważany jest wariant, w którym drużyny z miejsc 1-6 zakwalifikowałyby się do europejskich pucharów zgodnie z pozycją, które zajmowałyby po rozegraniu 26. serii spotkań. Mistrz kraju nie zostałby wyłoniony. Ligę zawieszono natomiast w Ameryce Północnej - przez 30 dni nie zagrają tam drużyny MLS

W środę pozytywny wynik testu miał piłkarz Juventusu, Daniele Rugani. W czwartek z kolei okazało się, że jeden z koszykarzy Realu Madryt ma koronawirusa i zawodnicy wszystkich drużyn Realu, także piłkarskiej, poddani zostali kwarantannie. UEFA na razie nie podaje oficjalnych informacji o przekładaniu Euro 2020, a także Ligi Europy i Ligi Mistrzów.

Więcej o: