Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski apeluje do władz PZPN! Wymowny wpis piłkarza

Jakub Błaszczykowski opublikował na Facebooku wymowny wpis, w którym prosi władze PZPN o przerwanie rozgrywek ligowych w Polsce w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. - W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie - możemy przeczytać na profilu społecznościowym piłkarza Wisły Kraków.

Jakub Błaszczykowski napisał na Facebooku wiadomość do władz polskiej piłki, w której apeluje o zawieszenie rozgrywek ligowych w naszym kraju.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

- Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich. W obliczu tak poważnego zagrożenia, jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów, ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia. W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie - możemy przeczytać we wpisie opublikowanym przez Błaszczykowskiego na Facebooku.

Wcześniej Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej w porozumieniu z Ekstraklasą S.A. podjął decyzję o kontynuowaniu rozgrywek ekstraklasy oraz I i II ligi. Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, wyjaśnił powody tej decyzji w rozmowie z Romanem Kołtoniem w programie "Prawda Futbolu" na YouTube.

W Polsce mamy problem, jest eskalacja epidemii, ale na czwartek na godz. 15 nie ma podstaw do zawieszenia rozgrywek. Gdyby Ekstraklasa S.A. chciała odwołać rozgrywki, to z naszej strony nie byłoby żadnego sprzeciwu, ale nie chcę zrzucać na nią odpowiedzialności. To są poważni ludzie, usiedliśmy, porozmawialiśmy i ustaliliśmy, że gramy. Na dziś nie ma podstaw do zawieszenia rozgrywek ekstraklasy. W ekstremalnej sytuacji też trzeba sobie radzić, trzeba funkcjonować - przyznał Zbigniew Boniek

I dodał: - Jeżeli okaże się, że jakiś zawodnik czy członek sztabu jest chory, czego mam nadzieję, nie będzie, to rozgrywki zostaną przerwane. Decyzje o tym podejmą władze ligi, nie federacja. Na teraz nie założyłbym się, czy odbędzie się najbliższa kolejka ekstraklasy, bo za trzy godziny może się okazać, że ktoś jest zakażony.  Jeżeli jutro okaże się, że nie będziemy grać, to rozgrywki będą zawieszone, nieprzerwane. Legia nie będzie jeszcze mistrzem, bo sezon możemy dograć do 21 maja. Tak naprawdę są trzy scenariusze: pierwszy, idealny (kończymy sezon 15 maja po rozegraniu 37 kolejek), drugi: jeżeli sezon zostanie przerwany, to ustalamy dodatkowe kolejki z terminem granicznym 21 maja. Trzeci scenariusz: kończymy sezon i za wiążące bierzemy wyniki z ostatniej rozegranej kolejki. Innych opcji nie ma.

Więcej o:
Komentarze (20)
Jakub Błaszczykowski apeluje do władz PZPN! Wymowny wpis piłkarza
Zaloguj się
 • tom-pek

  Oceniono 7 razy 3

  gwiazdy za kilkadziesiąt tysięcy nie chcą pracować ja za 2,5 tysiące muszę stać w sklepie i nie mam nic do powiedzenia

 • gragos

  Oceniono 3 razy 3

  Dzisiaj futbol żyje w świecie równoległym do tego, który opanowuje koronawirus. Giełdy światowe pikują, kolejnym branżom grozi zapaść finansowa, zamiera wszelkiego typu komunikacja, coraz więcej ludzi obejmuje kwarantanna, a działacze sportowi walczą o kontynuowanie rozgrywek przy pustych stadionach. To daje pojęcie o skali tego biznesu, pieniędzy, które generuje i braku poczucia społecznej odpowiedzialności. Wstyd.

 • epik73

  Oceniono 3 razy 3

  Wg mnie powinny być dwa scenariusze
  1 Kończymy sezon po najbliższej kolejce chyba że któryś z piłkarzy coś złapie to jak najszybciel
  2 Dograć do końca zasadniczego i pozamiatane

 • malepifko

  Oceniono 9 razy 3

  Nie wstyd Bońkowi,. że zawodnicy muszą brać sprawy w swoje ręce?

 • kler-killer

  Oceniono 3 razy 1

  Pod warunkiem, że dostaniecie BEZPŁATNE urlopy.

 • zawszezbyszek2

  Oceniono 2 razy 0

  Kuba bardzo madre ale czy ty myslisz ze ta banda idiotow podejmnie taka decyzje przeciez to szmal co ich zdrowie obchodzi i czlowiek a telewizja placi

 • kwantax

  Oceniono 6 razy -2

  ciekawe czy Boniek byłby taki sam mentorski jakby np. jego córunia złapała wirusa.

 • rzywwy

  Oceniono 3 razy -3

  Kto nie chce pracować tego nikt nie zmusi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX