Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League nie planuje zawieszenia rozgrywek. Mecze bez kibiców i mediów

Brytyjska gazeta "The Times" informuje, że rozgrywki Premier League nie zostaną zawieszone. Mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności. W czwartek po posiedzeniu rządu w sprawie środków bezpieczeństwa przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa zostaną ogłoszone kolejne decyzje mające wpływ na rozgrywki.

Jak informuje dziennik "The Times" władze Premier League nie zamierzają w obecnej sytuacji zawieszenia rozgrywek. Zdecydowano, że mecze będą rozgrywane bez kibiców, a teraz szykowane są także kolejne usprawnienia - m.in. łatwiejszy dostęp do meczów na klubowych stronach i mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Koronawirus zagrozi ekstraklasie? [SEKCJA PIŁKARSKA #38]. Zobacz wideo:

Zakazane zostanie natomiast pokazywanie meczów w lokalnych pubach i restauracjach, żeby uniknąć tłumów gromadzących się na oglądanie spotkania. Na stadiony poza kibicami nie wejdą także dziennikarze, z którymi kluby mają współpracować w sprawie działań przed i po meczach. Dostęp do trybuny prasowej dostaną tylko posiadacze praw oraz obsługujący kamery dla danych klubów. 

Te i kolejne decyzje mają zostać ogłoszone na posiedzeniu brytyjskiego rządu w czwartek. Tam zapadną decyzje o tym, jakie środki bezpieczeństwa podjąć, żeby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Więcej o: