Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA we wtorek ma ogłosić nową datę Euro 2020! "L'Equipe" ujawnia plany

Jak informuje francuski dziennik "L'Equipe" Euro 2020 ma zostać przesunięte na 2021 rok, co UEFA ma ogłosić we wtorek. Organizacja ma także zaapelować do krajowych federacji o zawieszenie rozgrywek do czasu opanowania sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Euro 2020 zostanie przesunięte na 2021 rok - podaje dziennik "L'Equipe", podając się na własne źródło, będące blisko UEFA. Organizacja ma to ogłosić we wtorek, podobnie jak zawieszenie rozgrywek Ligi Europy i Ligi Mistrzów w tym sezonie. 

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Euro przeniesione na 2021 rok?

Pomysł europejskiej federacji polega na tym, żeby dać czas na dokończenie europejskich lig, które na czas opanowywania sytuacji z koronawirusem zaleca zawiesić. Wówczas nie byłby one ograniczone terminem 12 czerwca, kiedy miały by zacząć się tegoroczne mistrzostwa Europy. Możliwe zatem, że sezon europejski piłki zakończyłby się na początku lata, a nie jak twierdziło wielu ekspertów dopiero jesienią. Żeby przesunąć Euro UEFA będzie musiała się także porozumieć z FIFA. Na 2021 rok zaplanowane były bowiem możliwe do przeprowadzenia klubowe mistrzostwa świata z udziałem najlepszych drużyn globu. 

Wcześniej nieoficjalne informacje o zawieszeniu europejskich rozgrywek podawał dziennik "Marca". W środę pozytywny wynik testu miał piłkarz Juventusu, Daniele Rugani. W czwartek z kolei okazało się, że jeden z koszykarzy Realu Madryt ma koronawirusa i zawodnicy wszystkich drużyn Realu, także piłkarskiej, poddani zostali kwarantannie. UEFA na razie nie podaje oficjalnych informacji o przekładaniu Euro 2020, a także Ligi Europy i Ligi Mistrzów.

Europejskie ligi zawieszają rozgrywki. Ekstraklasa gra dalej

Bez zawieszenia pozostają także rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy w Polsce, co dla "Prawdy Futbolu" Romana Kołtonia tłumaczył Zbigniew Boniek. - Gdyby Ekstraklasa S.A. chciała odwołać rozgrywki, to z naszej strony nie byłoby żadnego sprzeciwu, ale nie chcę zrzucać na nią odpowiedzialności. To są poważni ludzie, usiedliśmy, porozmawialiśmy i ustaliliśmy, że gramy. Na dziś nie ma podstaw do zawieszenia rozgrywek ekstraklasy. W ekstremalnej sytuacji też trzeba sobie radzić, trzeba funkcjonować - przyznał prezes PZPN

Więcej o:
Komentarze (16)
UEFA we wtorek ma ogłosić nową datę Euro 2020! "L'Equipe" ujawnia plany
Zaloguj się
 • arius9

  Oceniono 10 razy 6

  Plan jest jasny, w niedziele do kosciola na msze, po poludniu na meczyk a w poniedzialek do szpitala.

 • spectator_zm

  Oceniono 4 razy 4

  Od początku to tak "pachniało". No ale cóż, na razie korona(je-bany)wirus górą. I ma się w najlepsze. Jakoś nie widać, by miał zdechnąć.
  Igrzyska też się nie odbędą, nie przy takiej skali rozprzestrzeniania się tego gówna.
  To będzie prawdziwy chaos, wszyscy stracą miliardy...

 • guru133

  Oceniono 10 razy 4

  Rozsądna decyzja UEFA w odróżnieniu od decyzji władz Ekstraklasy i PZPN.

 • el.pistolero

  Oceniono 8 razy 4

  Włosi zawieszają ligę, podobnie Hiszpanie, NBA zawieszona do odwołania, UEFA przesuwa Euro o na kolejny rok itd, a nasza Ekstraklapa ma grać jakby nic się nie stało.

 • gunston

  Oceniono 5 razy 3

  To pierwsza decyzja w sporcie, która ma charakter dobrze przemyślanej. Zamiast pogrążać się w chaosie można rozsądnie zacząć planować naprzód. Ciekawe co z Olimpiadą.

 • thecore

  Oceniono 2 razy 2

  Przenieść na 2022 i połączyć z mundialem. A jak by jeszcze dodać Copa America to by się dało zrobić mega turniej na 64 drużyny na 2 miesiące grania. Zimą, nic tylko TV i jadziem.

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 0

  Podobno USA maja oglsoic nowa date 4 lipca...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX