Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA we wtorek ma ogłosić nową datę Euro 2020! "L'Equipe" ujawnia plany

Jak informuje francuski dziennik "L'Equipe" Euro 2020 ma zostać przesunięte na 2021 rok, co UEFA ma ogłosić we wtorek. Organizacja ma także zaapelować do krajowych federacji o zawieszenie rozgrywek do czasu opanowania sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Euro 2020 zostanie przesunięte na 2021 rok - podaje dziennik "L'Equipe", podając się na własne źródło, będące blisko UEFA. Organizacja ma to ogłosić we wtorek, podobnie jak zawieszenie rozgrywek Ligi Europy i Ligi Mistrzów w tym sezonie. 

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Euro przeniesione na 2021 rok?

Pomysł europejskiej federacji polega na tym, żeby dać czas na dokończenie europejskich lig, które na czas opanowywania sytuacji z koronawirusem zaleca zawiesić. Wówczas nie byłby one ograniczone terminem 12 czerwca, kiedy miały by zacząć się tegoroczne mistrzostwa Europy. Możliwe zatem, że sezon europejski piłki zakończyłby się na początku lata, a nie jak twierdziło wielu ekspertów dopiero jesienią. Żeby przesunąć Euro UEFA będzie musiała się także porozumieć z FIFA. Na 2021 rok zaplanowane były bowiem możliwe do przeprowadzenia klubowe mistrzostwa świata z udziałem najlepszych drużyn globu. 

Wcześniej nieoficjalne informacje o zawieszeniu europejskich rozgrywek podawał dziennik "Marca". W środę pozytywny wynik testu miał piłkarz Juventusu, Daniele Rugani. W czwartek z kolei okazało się, że jeden z koszykarzy Realu Madryt ma koronawirusa i zawodnicy wszystkich drużyn Realu, także piłkarskiej, poddani zostali kwarantannie. UEFA na razie nie podaje oficjalnych informacji o przekładaniu Euro 2020, a także Ligi Europy i Ligi Mistrzów.

Europejskie ligi zawieszają rozgrywki. Ekstraklasa gra dalej

Bez zawieszenia pozostają także rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy w Polsce, co dla "Prawdy Futbolu" Romana Kołtonia tłumaczył Zbigniew Boniek. - Gdyby Ekstraklasa S.A. chciała odwołać rozgrywki, to z naszej strony nie byłoby żadnego sprzeciwu, ale nie chcę zrzucać na nią odpowiedzialności. To są poważni ludzie, usiedliśmy, porozmawialiśmy i ustaliliśmy, że gramy. Na dziś nie ma podstaw do zawieszenia rozgrywek ekstraklasy. W ekstremalnej sytuacji też trzeba sobie radzić, trzeba funkcjonować - przyznał prezes PZPN.