Zaskakująca odpowiedź UEFA na pytanie, czy Euro 2020 zostanie przełożone. "Nie ma powodu"

- Nie ma powodu, aby zmieniać harmonogram letnich mistrzostw Europy w piłce nożnej - powiedział rzecznik UEFA cytowany przez portal Goal.com.

"Marca" nieoficjalnie informuje, że UEFA zdecyduje się zawiesić rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy. To efekt koronawirusa, który rozprzestrzenia się po świecie. W środę pozytywny wynik testu miał piłkarz Juventusu, Daniele Rugani. W czwartek z kolei okazało się, że jeden z koszykarzy Realu Madryt ma koronawirusa i zawodnicy wszystkich drużyn Realu, także piłkarskiej, poddani zostali kwarantannie. UEFA na razie nie zamierza jednak przekładać Euro 2020.

- Nie ma powodu, aby zmieniać harmonogram Euro 2020. UEFA jest w stałym kontakcie z odpowiednimi władzami międzynarodowymi i lokalnymi w sprawie koronawirusa i jego rozwoju - czytamy wypowiedź rzecznika UEFA na portalu Goal.com.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy miałyby się odbyć w dwunastu państwach. Pierwotnymi gospodarzami są takie miasta, jak: Rzym (Włochy), Kopenhaga (Dania), Monachium (Niemcy), Baku (Azerbejdżan), Londyn (Wielka Brytania), Amsterdam (Holandia), Bukareszt (Rumunia), Dublin (Irlandia), Bilbao (Hiszpania), Budapeszt (Węgry), Glasgow (Szkocja) oraz Sankt Petersburg (Rosja). Wiele z tych państw ma poważny problem z pandemią, co chce wykorzystać Turcja. W obliczu pandemii koronawirusa Turcja jest gotów zostać samodzielnym gospodarzem Euro 2020 - donosi "La Repubblica".

Do tej pory w państwie Recipa Erdogana był tylko jeden przypadek koronawirusa.

Więcej o: