Liga hiszpańska została zawieszona! Piłkarze nie chcieli grać

Rozgrywki Primera Division zostały zawieszone na dwa tygodnie! Decyzję o wstrzymaniu rozgrywek podjęły władze LaLigi i przedstawiciele związku hiszpańskich piłkarzy (AFE). Obydwie strony obawiają się rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.

Przedstawiciele związku hiszpańskich piłkarzy oraz szefowie LaLiga podjęli decyzję o zawieszeniu rozgrywek Primera Division. Wstrzymane zostaną także rozgrywki drugiej ligi hiszpańskiej - informuje portal marca.com. 

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Zamknięcie stadionów to za mało. Piłkarze nie chcieli grać

Już w środę portal cuatro.com informował, że członkowie hiszpańskiego związku piłkarzy (AFE) nie chcą brać udziału w zaplanowanych na dwa najbliższe tygodnie meczach. Hiszpańska federacja pierwotnie wstrzymała bowiem tylko rozgrywki amatorskie, ale pierwszej i drugiej lidze nakazała kontynuować rozgrywki. Jedyną zmianą miały być mecze bez udziału publiczności.

Po kilkunastu godzinach i rozmowach władz LaLiga z przedstawicielami związku piłkarzy ustalono, że pierwsze pomysły obydwie strony porzucą, wprowadzając w życie nowe postanowienia. Zgodnie z nimi rozgrywki na pierwszym i drugim szczeblu, podobnie jak mecze wszystkich niższych lig w Hiszpanii, zostaną wstrzymane na dwa tygodnie. Dalsze ustalenia władze poczynią na specjalnym zgromadzeniu. Postanowienia w każdej chwili będą mogły jednak ulec zmianie - wszystko zależeć będzie bowiem od tego, jak rozwijać się będzie pandemia koronawirusa.

Real Madryt w kwarantannie! Wykryto pierwszy przypadek koronawirusa

Decyzja o zawieszeniu rozgrywek LaLiga prawdopodobnie została podjęta szybciej niż planowano ze względu na przypadek koronawiursa w koszykarskiej drużynie Realu Madryt. To oznacza, że zawodnicy sekcji piłkarskiej również zostaną poddani kwarantannie - obie drużyny korzystają z tego samego centrum treningowego w Valdebebas.

Więcej o: