Wylosowano półfinały Ligi Narodów. Absolutne hity. Wielki rewanż za Euro 2020

W środę w Nyonie odbyło się losowanie par półfinałowych Ligi Narodów UEFA. W walce o awans do wielkiego finału Hiszpania zmierzy się z Włochami, a Holandia z Chorwacją. Wszystkie mecze odbędą się na terytorium Holandii. Finał zostanie rozegrany w Rotterdamie.

Rywalizacja w fazie grupowej Ligi Narodów UEFA zakończyła się jeszcze jesienią. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w grupie 4. dywizji A. Oznacza to, że utrzymała się w gronie najlepszych zespołów Starego Kontynentu. Zabraknie jej jednak w turnieju finałowym, gdzie zagrają cztery najlepsze drużyny - zwycięzcy poszczególnych grup.

Zobacz wideo Santos roześmiał się, gdy usłyszał pytanie od dziennikarza

Znamy pary półfinałowe Ligi Narodów. Holandia zagra z Chorwacją, a Włosi z Hiszpanami

W "polskiej" grupie najlepsi okazali się Holendrzy, z którymi nasza kadra zremisowała 2:2 w Rotterdamie i przegrała 0:2 w Warszawie. Popularni "Oranje" będą też gospodarzami turnieju finałowego Ligi Narodów, który odbędzie się w czerwcu. Oprócz nich zagrają tam też Chorwaci - zwycięzcy grupy 1, Hiszpanie - zwycięzcy grupy 2 i Włosi - zwycięzcy grupy 3. 

JoelintonMamy już pudło roku? Co za wpadka piłkarza Newcastle. Tylko spuścił głowę [WIDEO]

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W środę, 25 stycznia o godzinie 11:00 w Nyonie odbyło się losowanie par półfinałowych turnieju finałowego. Ceremonii przewodniczył sekretarz generalny UEFA Giorgio Marchetti. Za rozlosowanie par odpowiedzialny był natomiast legendarny piłkarz reprezentacji Holandii, Wesley Sneijder. - To są cztery bardzo mocne drużyny z długą historią. Chorwacja zaliczyła świetne mistrzostwa świata, podczas gdy Hiszpania i Holandia zmieniły trenera, więc jestem ich bardzo ciekaw - powiedział. 

Sneijder wyraził nadzieję, że po tytuł sięgnął jego rodacy, ale jednocześnie zaznaczył, że jego zdaniem wielkie szanse na sukces mają Chorwaci. Następnie przeszedł do losowania. Od razu wyciągnął z koszyka Hiszpanię i Włochy, co rozwiało wątpliwości też do drugiej pary. Holendrzy zmierzą się właśnie z Chorwacją.

Turniej finałowy Ligi Narodów UEFA potrwa od 14 do 18 czerwca tego roku. Półfinały odbędą się w dniach 14-15 czerwca. Mecz o trzecie miejsce i finał rozegrane zostaną 18 czerwca. Walka o brąz rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie w Enschede, natomiast finał zaplanowano na godzinę 20:45 w Rotterdamie. 

Pary półfinałowe Ligi Narodów UEFA:

  • Chorwacja - Holandia (14 czerwca, Rotterdam)
  • Hiszpania - Włochy (15 czerwca, Enschede)

BFernando Santoz, nowy selekcjoner pilkarskiej reprezentacji PolskiGłos z Portugalii po konferencji Santosa. "U nas też to zapowiadał, a wyszło inaczej"

Więcej o: