Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie po zwycięstwie Polski nad Walią [TABELA]

Reprezentacja Polski utrzymała się w dywizji A Ligi Narodów. Biało-Czerwoni wygrali 1:0 z Walią po bramce Karola Świderskiego i zajęli trzecie miejsce w grupie 4. Walijczycy z kolei muszą pogodzić się ze spadkiem.

Piłkarze Czesława Michniewicza rozegrali w niedzielę ostatni mecz w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-Czerwoni do końca musieli walczyć o utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów. Udało się to dzięki zwycięstwu z Walią.

Zobacz wideo Najlepsze podsumowanie reprezentacji Polski. "Wciąż nie dowierzam"

Holandia wygrywa grupę, Polska z utrzymaniem w dywizji A

Oprócz losów utrzymania w dywizji A, do końca ważyło się także to, kto wystąpi w turnieju finałowym Ligi Narodów. Przed meczem pierwsze miejsce w grupie zajmowali Holendrzy, który mieli trzy punkty przewagi nad Belgią. Awans miał się więc rozstrzygnąć w bezpośrednim starciu między tymi dwiema nacjami. W korzystniejszym położeniu była jednak Holandia. Belgowie, aby wygrać musieli wygrać z "Oranje" co najmniej różnicą trzech bramek.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Decydujące spotkania w grupie 4 dywizji A zakończyły się następującymi rozstrzygnięciami: Polska pokonała 1:0 z Walię, a Holandia taką samą różnicą ograła Belgię. Tym samym Holendrzy z dorobkiem 16 punktów wygrali grupę i awansowali do turnieju finałowego, a Polacy utrzymali się w dywizji A - z 7 punktami na koncie. Walia z dorobkiem zaledwie jednego punktu zajęła ostatnie miejsce i spadła do dywizji B.

Tabela "polskiej" grupy po ostatniej kolejce Ligi Narodów:

  1. Holandia - 16 pkt, bramki 14:6
  2. Belgia - 10 pkt, 11:8
  3. Polska - 7 pkt, 6:12
  4. Walia - 1 pkt, 6:11

Oprócz Holandii pewni gry w turnieju finałowym są także reprezentanci Chorwacji i Portugalii. W poniedziałek o awans z grupy 3 powalczą Węgrzy z Włochami. Final Four odbędzie się w czerwcu 2023 roku.

Więcej o: