Anglia o krok od spadku do Dywizji B Ligi Narodów. Mecz o życie

Reprezentacja Anglii jest o krok od spadku z Dywizji A Ligi Narodów. Jeżeli podopieczni Garetha Southgate'a przegrają w piątek na wyjeździe z Włochami, nie będą mieli już szans na zachowanie miejsca wśród elity tych rozgrywek.

Po wywalczeniu w ubiegłym roku wicemistrzostwa Europy wydawało się, że rywalizacja w aktualnej edycji Ligi Narodów będzie dla Anglików kolejnym polem do osiągnięcia dobrych wyników. Nie musiało o to jednak być łatwo, bowiem trafili do trudnej grupy z Węgrami, Niemcami i Włochami.

Zobacz wideo Piłkarz, który grał u Michniewicza zawsze, nie pojedzie na mundial? "Może być problem"

Gonzalo Higuain ze wstrząsającymi słowami. Gonzalo Higuain ze wstrząsającymi słowami. "Przez 15 lat spuszczałem głowę"

Słabe wyniki reprezentacji Anglii

Aktualni wicemistrzowie Europy rozpoczęli zmagania w Lidze Narodów od wyjazdowej porażki 0:1 z Węgrami. Następnie drużyna Garetha Southgate'a zanotowała dwa remisy - 1:1 z Niemcami i 0:0 z Włochami. W czwartej kolejce rozgrywek doszło do olbrzymiej sensacji, bowiem na Molineux Stadium Anglicy przegrali z Węgrami aż 0:4.

Sytuacja reprezentacji Anglii w tabeli trzeciej grupy po czterech kolejkach jest bardzo trudna. Mają najmniej strzelonych bramek spośród wszystkich zespołów w Dywizji A (tylko jedną), a przy tym nie wygrali ani jednego meczu (podobnie jak Walia). Piątkowe spotkanie z Włochami będzie zatem decydujące w kontekście pozostania w elicie rozgrywek.

Anglia walczy o życie w Dywizji A

Jeżeli reprezentacja prowadzona przez Roberto Manciniego wygra w piątek z Anglią, zepchnie ją do Dywizji B i w takiej sytuacji nie będą miały znaczenia pozostałe wyniki. Jeśli jednak mecz zakończy się remisem lub wygraną Anglików, decydująca będzie ostatnia serie gier, w której zawodnicy Southgate'a zagrają u siebie z Niemcami, a Włosi na wyjeździe z Węgrami.

W lepszej sytuacji przed piątkowym spotkaniem są Włosi. Z jednej strony będą grali przed własną publicznością, a z drugiej mogą przygotowywać się do tego spotkania bez myślenia o mistrzostwach świata. Pod koniec marca podopieczni Roberto Manciniego sensacyjne przegrali 0:1 z Macedonią Północną i nie pojadą do Kataru.

Po czterech kolejkach zmagań w trzeciej grupie Ligi Narodów niespodziewanym liderem tabeli są skazywane na spadek Węgry z siedmioma punktami. Drugie miejsce z sześcioma punktami zajmują Niemcy, na trzecim są Włosi z pięcioma punktami, natomiast Anglia jest obecnie ostatnia.

Reprezentacja PolskiTylko dwóch piłkarzy kadry zechciało porozmawiać z dziennikarzami. "Gole z niczego"

Tabela trzeciej grupy Ligi Narodów (Dywizja A):

  1. Węgry: 7 punktów (4 mecze, 2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka)
  2. Niemcy: 6 punktów (4 mecze, 1 zwycięstwo, 3 remisy)
  3. Włochy: 5 punktów (4 mecze, 1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka)
  4. Anglia: 2 punkty (2 remisy, 2 porażki)
Więcej o: