Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA rozlosowała finały Ligi Narodów! Hitowe starcia

Wylosowano pary półfinałowe Final Four dywizji A Ligi Narodów UEFA, w których zagrają Hiszpania, Belgia, Francja oraz Włosi. Turniej finałowy odbędzie się we Włoszech, mecze zostaną rozegrane w Mediolanie i Turynie.

Do finałowego turnieju dywizji A awansowały Francja, Belgia, Hiszpania i Włochy, które wygrały grupę pierwszą przed Holendrami, Polakami oraz Bośnią i Hercegowiną. To właśnie we Włoszech odbędzie się Final Four Ligi Narodów.

Zobacz wideo "Brzęczek to jest taki dobry wujek. Decyzję powinien podjąć dwa lata temu"

Znamy pary półfinałowe turnieju finałowego Ligi Narodów!

Wyniki losowania dały dwie pary półfinałowe: Włochy - Hiszpania i Belgia - Francja. Półfinały turnieju przewidziano na dni 6-7 października 2021 roku w Mediolanie i Turynie. Mecz o trzecie miejsce i finał mają się odbyć 10 października.

  • środa, 6 października 2021: Włochy - Hiszpania (Mediolan)
  • czwartek, 7 października 2021: Belgia - Francja (Turyn)

Hiszpania pokonała Niemców 6:0. Obecna drużyna może być porównywana do tej, która wygrała Euro 2012Najlepszy mecz w ofensywie od finału Euro 2012. Prawdziwy spektakl. 20-latek bohaterem

W zeszłej edycji Ligi Narodów Final Four dywizji A wygrała Portugalia, która była gospodarzem turnieju. W finale pokonała 1:0 Holandię dzięki trafieniu Goncalo Guedesa. W Portugalii grały wówczas także Szwajcaria i Anglia, która ostatecznie zajęła w nim trzecie miejsce. 

Selekcjoner Holendrów chwali kadrę Brzęczka. Wyróżnił dwóch polskich piłkarzySelekcjoner Holendrów chwali kadrę Brzęczka. Wyróżnił dwóch polskich piłkarzy

Polska w pewnym momencie tego sezonu Ligi Narodów była liderem grupy pierwszej i mówiło się, że ma szansę nawet na jej wygranie. Pozostały jej jednak dwa mecze z Włochami i Holandią, które zawodnicy Jerzego Brzęczka i spadli na trzecie miejsce w grupie.

Tak wygląda końcowa tabela Ligi Narodów. Polska w czołowej Tak wygląda końcowa tabela Ligi Narodów. Polska w czołowej "10"

To dało im jednak utrzymanie w dywizji A na kolejny sezon rozgrywek. Wiemy, że Polacy zagrają w niej wraz z: Belgią, Chorwacją, Danią, Anglią, Francją, Niemcami, Włochami, Holandią, Portugalią, Hiszpanią, Szwajcarią lub Ukrainą, a także reprezentacjami, które awansowały z dywizji B: Walią, Węgrami, Czechami i Austrią. Faza grupowa następnej edycji Ligi Narodów rozgrywana będzie od czerwca do września 2022 roku, zaś Final Four w czerwcu 2023.