Tak wygląda ostateczna tabela "polskiej" grupy Ligi Narodów. Polacy nie wykorzystali szansy

Włochy pokonały Bośnię i Hercegowinę 2:0 i awansowały z "polskiej" grupy do Final Four Ligi Narodów UEFA. Biało-czerwoni przez porażkę 1:2 z Holandią stracili szansę na 2. miejsce w grupie.

Polacy do samego końca rywalizacji w tej edycji Ligi Narodów zachowywali szanse na wygranie grupy, ale mimo wszystko nie byli zależni tylko od siebie. By awansować do Final Four musieli nie tylko pokonać w Chorzowie Holandię, ale i liczyć na porażkę Włochów. Żaden z tych warunków nie został ostatecznie spełniony.

W Sarajewie niespodzianki nie było i nawet przez chwilę się na nią nie zapowiadało. Włosi od początku kontrolowali mecz, a w 22. minucie po błyskawicznej kontrze wyszli na prowadzenie. Lorenzo Insigne miękko dograł do wbiegającego w pole karnego Belottiego, który strzałem z powietrza trafił do siatki. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego mogła do przerwy prowadzić nawet wyżej, ale - podobnie jak od początku rozgrywek - u Włochów szwankowała skuteczności. Dobre okazje zmarnowali chociażby wspomnieni już Insigne i Belotti.

Robert Lewandowski i Jerzy BrzęczekBrzęczek instruował Lewandowskiego w trakcie meczu. Ten nagle się odwrócił [WIDEO]

Włosi zdecydowanie przeważali

Po przerwie obraz meczu był podobny. Goście przeważali i choć Bośniacy od czasu do czasu próbowali kontrować, to znacznie lepsze sytuacje tworzyli sobie Włosi. Bliski kolejnego trafienia do siatki był Manuel Locatelli, ale to dopiero Domenico Berardi podwyższył prowadzenie ekipy Italii. W 68. minucie po pięknym podaniu za linię obrony tego pierwszego Bernardi wybiegł za pleców obrońców i uderzeniem wolejem pokonał Kenana Piricia. Wtedy było już jasne, że Włosi nie dadzą sobie wydrzeć tego awansu z rąk - Bośniacy nie mieli też żadnych piłkarskich argumentów, by realnie zagrozić w środowy wieczór rywalom.

Polacy prowadzili za to z Holandią do 77. minuty 1:0 i gdyby wygrali, zajęliby drugie miejsce w grupie. Tak się jednak nie stało, bo w ciągu siedmiu minut stracili dwa gole (Memphis Depay z rzutu karnego i Georginio Wijnaldum), przez co zakończą rywalizację na trzecim miejscu w grupie. Do niższej dywizji spada ostatnia Bośnia i Hercegowina.

W Final Four oprócz Włochów zagrają Francuzi, Hiszpanie i Belgowie - ci ostatni awans również wywalczyli w środę, pokonując Danię 3:2 - drugie miejsce w tej grupie zajęli właśnie Duńczycy (10 pkt, o 5 mniej od Belgów), trzecie Anglicy (10 pkt), a z Dywizji A spadła Islandia (0 pkt).