Sergio Ramos opuścił boisko jeszcze w pierwszej połowie. Znamy szczegóły jego urazu

Sergio Ramos doznał kontuzji. Obrońca opuścił boisko już przed końcem pierwszej połowy w ostatnim meczu Hiszpanii z Niemcami (6:0) w Lidze Narodów UEFA. Luis Enrique zabrał głos w sprawie stanu zdrowia kapitana reprezentacji.

W 43. minucie spotkania Luis Enrique podjął decyzję o zmianie Sergio Ramosa z powodu urazu mięśnia. Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii nie chciał ryzykować pogłębieniu się urazu obrońcy. Kapitan Realu Madryt i drużyny narodowej udał się do szatni. W 12. minucie meczu boisko także z powodu kontuzji opuścił pomocnik Realu Betis, Sergio Canales. Po zakończeniu spotkania trener uspokoił kibiców.

Wideo pochodzi z serwisu VOD

- To niewielkie urazy mięśniowe. Jest mi przykro, że kluby postawione są w takiej sytuacji, ale myślę, że to tylko drobne kontuzje - powiedział o zdrowiu swoich piłkarzy Luis Enrique

Bastian Schweinsteiger skrytykował postawę Niemców w meczu z Hiszpanią. Bastian Schweinsteiger skrytykował postawę Niemców w meczu z Hiszpanią. "Oglądanie tego sprawiało ból"

Sergio Ramos nie dokończył spotkania z Niemcami. "Historyczna noc"

Sergio Ramos problemy z udem poczuł kilkadziesiąt minut po rozpoczęciu spotkania z Niemcami. Pod koniec pierwszej połowy hiszpański obrońca położył się na murawie i zaczął trzymać za tył uda w prawej nodze. Po wstępnej obserwacji przez sztab medyczny reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique podjął decyzję o kolejnej zmianie. Kapitana drużyny narodowej zastąpił piłkarz Manchesteru City, Eric Garcia.

Joachim LoewBurza w niemieckich mediach po klęsce z Hiszpanią! "Kredyt zaufania został wyczerpany"

Mimo to Hiszpania wysoko pokonała reprezentację Niemiec (6:0). Jest to najwyższa porażka Niemców od 89 lat! Wygrana w 6. kolejce fazy grupowej Ligi Narodów UEFA dały Hiszpanom pierwsze miejsce w grupie i zapewniły awans. "Historyczna noc, która pomoże nam się rozwijać jako zespół. Jesteśmy w Final Four Ligi Narodów UEFA" - podpisał zdjęcie wstawione na Instagrama Sergio Ramos.

Bum, bum, bum! Hiszpania upokorzyła Niemców. Najwyższa porażka od 89 latBum, bum, bum! Hiszpania upokorzyła Niemców. Najwyższa porażka od 89 lat

Kolejne badania wykażą, jak poważny jest uraz hiszpańskiego obrońcy. Być może Sergio Ramos nie będzie mógł zagrać w najbliższych spotkaniach Realu Madryt. W sobotę piłkarze Zinedine'a Zidane'a zmierzą się w La Liga z Villarrealem, a w następnym tygodniu czeka ich decydujące starcie w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Interem Mediolan.