Tak wygląda tabela po meczu Holandia - Bośnia! Kluczowa informacja dla Polski

Holandia wygrała 3:1 z Bośnią i Hercegowiną w meczu 5. kolejki Ligi Narodów. To dobra i zła wiadomość dla reprezentacji Polski, która jest już pewna utrzymania w Dywizji A Ligi Narodów, ale jednocześnie by awansować do turnieju finałowego, biało-czerwoni potrzebują jeszcze czterech punktów.

0:1 z Meksykiem, 0:0 z Bośnią, 1:1 z Włochami, 1:1 z Hiszpanią. Frank De Boer jako selekcjoner reprezentacji Holandii nie wygrał czterech pierwszych meczów. - Nie strzelamy dużo goli? Spokojnie, zaczniemy - przekonywał De Boer. I w niedzielę jego zespół strzelał. Nie minął kwadrans, a już prowadził z Bośnią 2:0. Po bramkach Georginio Wijnalduma, który celnymi strzałami wykańczał zespołowe akcje Holendrów.

Dante Rossi po historycznym wyczynie San MarinoPiłkarz San Marino popłakał się po historycznym sukcesie. "Dedykuję ten mecz całemu krajowi"

Po przerwie Holandia też grała ofensywnie i zespołowo. I też miała okazje do zdobycia kolejnych bramek. Wykorzystała jedną - w 55. minucie Denzel Dumfries przebił się przez obronę, a Memphisowi Depayowi wystarczyło tylko dostawić nogę. Bośnia odpowiedziała jednym trafieniem - w 63. minucie, kiedy honorową bramkę zdobył rezerwowy Smail Prevljak, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Tak wygląda tabela polskiej grupy Ligi Narodów po meczu Holandii z Bośnią

1. Holandia - 5 (liczba meczów) - 8 (punkty), 5:3 (bramki)
  2. Polska - 4 - 7, 5:2
  3. Włochy - 4 -  6, 3:2
  4. Bośnia - 5 - 2, 3:9

Zwycięstwo Holandii sprawia, że Polska - jeszcze przed niedzielnym meczem z Włochami, godz. 20.45 - jest już pewna utrzymania w Dywizji A. By wywalczyć awans do turnieju finałowego, zespół Jerzego Brzęczka w dwóch ostatnich spotkaniach musi zdobyć cztery punkty. Gdyby Holandia nie wygrała z Bośnią, to Polska w przypadku pokonania Włoch zapewniłaby sobie 1. miejsce w grupie.