Tak wygląda tabela po meczu Holandia - Bośnia! Kluczowa informacja dla Polski

Holandia wygrała 3:1 z Bośnią i Hercegowiną w meczu 5. kolejki Ligi Narodów. To dobra i zła wiadomość dla reprezentacji Polski, która jest już pewna utrzymania w Dywizji A Ligi Narodów, ale jednocześnie by awansować do turnieju finałowego, biało-czerwoni potrzebują jeszcze czterech punktów.

0:1 z Meksykiem, 0:0 z Bośnią, 1:1 z Włochami, 1:1 z Hiszpanią. Frank De Boer jako selekcjoner reprezentacji Holandii nie wygrał czterech pierwszych meczów. - Nie strzelamy dużo goli? Spokojnie, zaczniemy - przekonywał De Boer. I w niedzielę jego zespół strzelał. Nie minął kwadrans, a już prowadził z Bośnią 2:0. Po bramkach Georginio Wijnalduma, który celnymi strzałami wykańczał zespołowe akcje Holendrów.

Zobacz wideo Lewandowski strzelił dwa gole, ale po chwili zwątpił. Wymowna reakcja [ELEVEN SPORTS]

Po przerwie Holandia też grała ofensywnie i zespołowo. I też miała okazje do zdobycia kolejnych bramek. Wykorzystała jedną - w 55. minucie Denzel Dumfries przebił się przez obronę, a Memphisowi Depayowi wystarczyło tylko dostawić nogę. Bośnia odpowiedziała jednym trafieniem - w 63. minucie, kiedy honorową bramkę zdobył rezerwowy Smail Prevljak, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Tak wygląda tabela polskiej grupy Ligi Narodów po meczu Holandii z Bośnią

  1. Holandia - 5 (liczba meczów) - 8 (punkty), 5:3 (bramki)
  2. Polska - 4 - 7, 5:2
  3. Włochy - 4 -  6, 3:2
  4. Bośnia - 5 - 2, 3:9

Zwycięstwo Holandii sprawia, że Polska - jeszcze przed niedzielnym meczem z Włochami, godz. 20.45 - jest już pewna utrzymania w Dywizji A. By wywalczyć awans do turnieju finałowego, zespół Jerzego Brzęczka w dwóch ostatnich spotkaniach musi zdobyć cztery punkty. Gdyby Holandia nie wygrała z Bośnią, to Polska w przypadku pokonania Włoch zapewniłaby sobie 1. miejsce w grupie.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o:
Copyright © Agora SA